• Посилання скопійовано

Застосування правила «першої події» при реалізації путівок дітям до 18 років, інвалідам, дітям-інвалідам

Підприємство продає путівки інвалідам та дітям. Такі операції є звільненими від оподаткування ПДВ. Чи має право підприємство за першою подією - надходження грошей - не оподаткувати ПДВ цю операцію, оскільки документів про право на пільгу ще не має?

Запитання: Товариство щодня здійснює реалізацію санаторно-курортних послуг. Розрахунки з кінцевим споживачем проводяться за готівку через РРО та шляхом перерахунку коштів через банк. Серед послуг є путівки інвалідам та дітям, що є операціями, звільненим від оподаткування ПДВ згідно з пп. 197.1.6 ПКУ. При оплаті санаторно-курортної путівки готівкою на стійці особа надає посвідчення інваліда або свідоцтво про народження дитини, та, відповідно, не сплачує ПДВ. Товариство, у свою чергу, щодня виписує дві податкові накладні за щоденними підсумками на «кінцевого споживача»: без ПДВ та з ПДВ. При оплаті путівки через банк покупцю попередньо виписується рахунок на оплату послуг. У рахунку вказується сума з ПДВ, а якщо особа повідомляє про право на пільгу, то вказується сума без ПДВ. Чи має право Товариство за першою подією – надходження грошей - не оподаткувати ПДВ операцію, оскільки документів про право на пільгу фактично ще не має, людина може заїхати через місяць та пред’явити документи?

 

Відповідь:

Дата виникнення податкових зобов'язань з ПДВ визначається в порядку, встановленому ст. 187 ПКУ. Ця стаття не містить особливого порядку для визначення дати виникнення податкових зобов'язань при постачанні путівок на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України фізосіб віком до 18 років, інвалідів, дітей-інвалідів, яке звільнено від оподаткування на підставі пп. 197.1.6 ПКУ.

На нашу думку, для підтвердження права на пільгу в рахунку на оплату послуг достатньо зазначити назву документа, номер, ким і коли він виданий, а при заїзді відпочиваючих звірити ці данні з фактично пред’явленими документами.

Для уникнення помилок варто пропонувати покупцям пред’являти документи, що підтверджують право на пільгу, вже при оплаті путівок.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20242
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202420
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 654
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202430
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202431