Перш за все зазначимо, що податкова накладна складається на дату виникнення податкових зобов'язань. Така дата визначається за п. 187.1 ПКУ – дата події, що сталась раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця на банківський рахунок платника податку як оплата, а в разі постачання за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку;
б) дата відвантаження товарів/послуг (в даному випадку автомобіля) – тобто дата акта приймання передачі такого транспортного засобу і переходу права власності до фізичної особи.
Податкова накладна, що складається на неплатника ПДВ, зокрема на фізособу, має певні особливості. Порядок складання податкових накладних (у тому числі і на неплатників ПДВ) регулюється Порядком №1307.
У верхній лівій частині такої податкової накладної робиться відповідна помітка «X» - «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» та зазначається тип причини «02 - складена на постачання неплатнику податку».
У графі «Отримувач (покупець)» зазначається «Неплатник», а у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляється умовний ІПН «100000000000».
Усі інші реквізити такої податкової накладної зазначаються у загальному порядку.
Однак, не дивлячись на те, що така податкова накладна не підлягає отриманню покупцю, це не знімає з продавця обов’язку реєстрації такої податкової накладної в ЄРПН у відповідні строки.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись