Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

При придбанні електроенергії право на ПК може виникнути без зареєстрованої податкової накладної

Підприємство здійснює придбання електроенергії. Чи можна відносити суми ПДВ, які сплачені при придбанні електроенергії, без наявності зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної, а лише на підставі рахунків та показників лічильника?

Згідно з п. 198.6 ПКУ не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними.

Однак, п. 201.11 ПКУ визначено, що підставою для нарахування сум податку, що відносяться до складу податкового кредиту без отримання податкової накладної, можуть бути інші документи, зокрема, рахунок, який виставляється платнику податку за надані послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, та містить загальну суму платежу, суму податку і податковий номер продавця.

При цьому податківці не заперечують проти такого підходу і зазначають про це у своїй консультації від 10.08.2017 р. № 1569/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Тож покупець, платник ПДВ, має право відносити до ПК суму, сплачену при придбанні електроенергії, без наявності зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної, але за наявності лічильників та рахунку, що має обов’язкові реквізити, про які ми писали вище.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна , Податковий кредит

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі