• Посилання скопійовано

Переплату податків можна враховувати при подальших виплатах

Підприємство має переплату з ЄСВ, ПДФО та військового збору. Чи може таке підприємство право не доплатити в поточному періоді такі податки на суму переплати?

ЄСВ

Порядок сплати ЄСВ визначено у ст. 9 Закону про ЄСВ. За ним роботодавець зазвичай сплачує ЄСВ, нарахований на зарплату за певний календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця. Тож можна прийти до висновку, що таку сплату можна зробити і раніше. Тому ніяких заборон у сплаті ЄСВ заздалегідь немає.

Та при цьому, необхідно зважати, що банки мають обов’язок контролю сплати ЄСВ при виплаті заробітної плати. Сума сплаченого ЄСВ не повинна бути нижчою за 1/5 розміру виплачуваної заробітної плати (про це правило тут). Якщо в платіжному дорученні сума ЄСВ менша, ніж 1/5 суми коштів для виплати заробітної плати, банки приймають від роботодавців документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати разом з оригіналом довідки-розрахунку, погодженим з органом ДФС за місцем його взяття на облік платника ЄСВ. Порядок оформлення та форма довідки встановлені наказом Міндоходів від 09.09.2013 р.  №453. Ця довідка, як правило, свідчить про наявність переплати з ЄСВ, що дозволяє роботодавцю не сплачувати ЄСВ до погашення такої переплати.

 

ПДФО

У пп. 168.1.2 ПКУ встановлено, що перерахування ПДФО до бюджету здійснюється під час виплати оподатковуваного доходу. Однак, у пп. 168.1.5 ПКУ зазначається, що якщо оподатковуваний дохід агентом нараховується, але не виплачується, то податок підлягає перерахуванню у строки, встановлені для місячного податкового періоду. Також, за роз’ясненнями податківців податковий агент має право врахувати в рахунок сплати наступних платежів суму надміру сплаченого ПДФО, який був перерахований до бюджету понад суму грошових зобов’язань. Тож, як бачимо, заборони сплачувати ПДФО наперед немає. Аналогічні правила діють і у випадку сплати військового збору.

Однак, зверніть увагу, що незалежно від того, що підприємство має переплату з ПДФО, банки все рівно вимагатимуть наявність платіжного документа на сплату ПДФО при виплаті заробітної плати (про це ми писали тут). Та на відміну від ЄСВ банками не перевіряється сума ПДФО, що сплачується. Тож, якщо внаслідок наявності переплати яка повністю покриває суму ПДФО, що повинно бути сплачено, підприємство може сплатити хоча б одну гривню ПДФО при виплаті такого доходу.

 

Військовий збір

Нарахування, утримання тa сплата військового збору дo бюджету здійснюється у поpядку, встановленому cт. 168 ПКУ. Тож у даному випадку користуємося тими ж правилами що й для ПДФО, за однією відмінністю, що банками не вимагається наявність платіжного доручення на сплату військового збору для виплати заробітної плати. То ж навіть, якщо сума переплати ВЗ перевищує нараховану суму ВЗ при виплаті заробітної плати, створювати «платіжку на 1 гривню» не потрібно.

 

Зверніть увагу!

Переплата в обліку підприємства може виникнути і через помилки, що були допущені, тож у випадку врахування переплати необхідно дуже ретельно перевірити правильність нарахування у попередніх періодах, чи отримати акт звірки з ДФС за податками, з яких підприємство має переплату.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Сплата ПДФО та ВЗ при часткових платежах за нерухомість
    Юрособа планує придбати у фізособи нерухоме майно, включаючи земельну ділянку. За договором оплата буде здійснюватися авансовими платежами протягом року, а перехід права власності відбудеться після здійснення повного розрахунку. Коли слід платити ПДФО і ВЗ – при здійсненні авансових платежів чи після переходу права власності на майно?
    19.04.20246
  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.202475
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202429
  • Як оплатити послуги коворкінгу для дистанційних працівників без ПДФО та ВЗ?
    Деякі працівники переїхали з Києва, де у компанії офіс, в інші населені пункти та продовжують працювати в компанії. Для виконання своїх обов’язків вони іноді користуються послугами коворкінгу, які оплачують за власний рахунок. Чи виникає ПДФО, ВЗ та ЄСВ при поданні авансового звіту на компенсацію витрат по коворкінгу або оплаті послуг коворкінгу корпоративною карткою?
    02.04.202434
  • Договір добровільного медичного страхування і відшкодування працівнику витрат
    ТОВ уклав договір ДМС із страховою компанією. В договорі передбачено можливість відшкодування медичних витрат, понесених працівником, безпосередньо працівнику. Чи є це перепоною для неоподаткування ПДФО та ВЗ суми, яка не перевищує 30% від зарплати? Якщо так і ТОВ чи страхова компанія не буде утримувати ці суми із працівників, а платитиме за рахунок ТОВ/страхової компанії, які ще податки потрібно нараховувати?
    27.03.2024627