• Посилання скопійовано

Порядок подання фізособою, яка здійснює внесок до СФ юрособи, декларації про доходи

Який порядок подання фізичною особою (в т.ч. нерезидентом), яка здійснюватиме внесок до статутного фонду юридичної особи, декларації про майновий стан і доходи для підтвердження свого майнового стану?

Згідно з пунктом 3 статті 86 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року №436-IV із змінами і доповненнями (далі – ГКУ) майновий стан засновників - громадян має бути підтверджений довідкою органу ДПС про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію), завіреною відповідним податковим органом.

Відповідно до пункту 49.1 статті 49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки органу ДПС, в якому перебуває на обліку платник податків.

Платник податку зобов’язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) (далі - декларація) відповідно до ПКУ (пункту 179.1 статті 179 ПКУ).


Декларація для платників податку на доходи фізичних осіб подається до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділу IV ПКУ (підпункт 49.18.4 пункт 49.18 стаття 49 ПКУ).

Однак, строк подання декларації, визначений підпунктом 49.18.4 пунктом 49.18 статтею 49 ПКУ, на випадки подання декларації з метою виконання пунктом 3 статтею 86 ГКУ не розповсюджується.

Строки подання декларації громадянами, які здійснили відповідні внески до статутного капіталу юридичної особи, ПКУ не передбачені.

За зверненням платника податку орган ДПС, до якого було подано декларацію, видає довідку про подану декларацію за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики (пункт 179.12 стаття 179 ПКУ).

Форму Довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) (далі – Довідка) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 27.12.2011 №1742 (далі – наказ).

Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні, об’єднані та спеціалізовані державні податкові інспекції повинні забезпечити видачу платникам податків Довідок протягом трьох робочих днів з дня одержання заяви від платника податків (пункт 2 наказу).

Враховуючи вищезазначене, фізична особа (в тому числі нерезидент), яка здійснює внесок в статутний капітал юридичної особи (в тому числі у валюті), подає декларацію органу ДПС, в якому перебуває на обліку як платник податків. За заявою фізичної особи орган ДПС, до якого було подано декларацію, видає Довідку протягом трьох робочих днів з дня одержання заяви.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Джерело: ДПІ у Шевченківському районі м. Києва

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як оподаткувати оплату тренінгу та харчування для працівників?
    Підприємство оплатило контрагенту послуги з тренінгу для своїх працівників, а також вартість кави-брейків (без порцій) та обідів (15 порцій) і вечерь (15 порцій). Чи виникає у такій ситуації додаткове благо? Якщо так, то що саме буде додатковим благом і коли його слід оподаткувати?
    19.11.202455
  • Як оподаткувати ПДФО та ВЗ інфляційне збільшення суми боргу?
    Згідно з рішенням суду з банку на користь фізособи підлягає стягненню: проценти за договорами банківського вкладу; інфляційне збільшення суми боргу; три відсотки річних від простроченої суми боргу. Як ці суми оподатковуються ПДФО та ВЗ?
    12.11.2024188
  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20241 4994
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202423
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202436