Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Хто відображає у формі №1ДФ лікарняні, що виплачені Фондом соцстраху підприємцю

Підприємець - "єдинник" (ІІ група) у листопаді та грудні 2017 р. був на лікарняному. На підставі наданої до Фонду соцстраху заявки-розрахунку та лікарняного листка, він отримав допомогу по тимчасовій непрацездатності. З цієї суми сплачено ПДФО та ВЗ. Чи треба підприємцю подавати форму №1ДФ? Яку звітність ще треба подати, окрім наданого Звіту за ф. №Ф4-ФСС з ТВП?

Статтею 20 Закону №1105 встановлено види матеріального забезпечення та соціальних послуг за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності. За страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності надається такий вид матеріального забезпечення, як допомога по тимчасовій непрацездатності.

Доходом фізособи – підприємця є доходи, отримані виключно від здійснення підприємницької діяльності.      

До складу доходу фізособи – підприємця – платника єдиного податку, визначеного ст. 292 ПКУ, не включаються, зокрема суми коштів цільового призначення, що надійшли від фондів загальнообов’язкового державного соцстрахування (пп. 4 п. 292.11 ПКУ).
Дохід у вигляді матеріального забезпечення (допомоги по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною)), який виплачується
 Фондом, не включається до доходу фізособи – підприємця, проте оподатковується за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податків – фізосіб.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку 18%, визначену ст. 167 ПКУ (пп. 168.1.1 ПКУ).

Разом з тим, об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ (пп. 1.2 п. 16 - 1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).

Відповідно до п. 163.1 ПКУ об’єктом оподаткування є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого включаються інші доходи, крім зазначених у ст. 165 ПКУ.

Ставка військового збору становить 1,5% об’єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 п. 16 - 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ (пп. 1.3 п. 16 -1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ). 

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ (пп. 1.4 п. 16-1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ).

Отже, допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною) нарахована (виплачена) фізособі – підприємцю Фондом є об’єктом оподаткування ПДФО та військовим збором, а Фонд є податковим агентом щодо такого доходу.

Згідно з Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку №4, сума допомоги по тимчасовій непрацездатності відображається податковим агентом у податковому розрахунку за ф. №1ДФ під ознакою – "127".

У цьому випадку податковим агентом виступає Фонд. Отже, Фонд й повинен відображати ПДФО та ВЗ утриманий з допомоги по тимчасовій непрацездатності, а не підприємець.

Інших звітів чи декларацій для звітування про отримані кошти від Фонду чинним законодавством не передбачено, окрім Звіту за формою №Ф4-ФСС з ТВП, який вже подано.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
1-ДФ , Єдиний податок , Звітність , Лікарняні , ПДФО , Підприємці , Трудові відносини , Військовий збір , Фонд соцстраху

Коментарі: 7

Новини по темі

Консультації по темі