• Посилання скопійовано

За зазначення неправильного коду ЄДРПОУ при сплаті ПДФО - штраф?

Підприємство вчасно оплатило ПДФО, але в платіжному дорученні у графі «Призначення платежу» зазначило неправильний код ЄДРПОУ платника. Підприємство самостійно виявило помилку й надіслало лист в податкову про перерахування коштів на правильний код ЄДРПОУ. Помилку виправили. Чи будуть штрафи?

У  п. 169.4 ПКУ  визначено порядок проведення податковим агентом перерахунку сум нарахованих доходів та утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування.

Відповідальність за порушення правил нарахування, утримання та сплати (перерахування) податків у джерела виплати визначено ст. 127 ПКУ. Зокрема, відповідно до п. 127.1 ПКУ ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 25% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Штрафи не застосовуються, якщо ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) ПДФО самостійно виявляється податковим агентом при проведенні перерахунку цього податку, передбаченого п. 169.4 ПКУ, та виправляється в наступних податкових періодах протягом податкового (звітного) року згідно з нормами ПКУ.

Порядок нарахування і сплати пені визначено ст. 129 ПКУ, відповідно до пп. 129.1.3 якої при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного, зокрема, податковим агентом, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання нараховується пеня.

Порядок нарахування і сплати пені визначено ст. 129 ПКУ. Зокрема, при нарахуванні податкового зобов’язання, визначеного платником податків або податковим агентом, нарахування пені розпочинається після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання (пп. 129.1.3 ПКУ).

На суми грошового зобов’язання, визначеного пп. 129.1.3 ПКУ (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення, з розрахунку 100% річних облікової ставки НБУ, діючої на кожний такий день (п. 129.4 ПКУ).

Штрафні санкції з ПДФО можуть бути застосовані під час документальної перевірки роботодавця.

Але  оскільки податок був сплачений на правильний рахунок, в платіжному дорученні було вказано правильну назву платника податку та ним було подано лист до ДФС про уточнення призначення платежу, на нашу думку, такі штрафні санкції, якщо вони будуть застосовані податківцями, можна спробувати оскаржити. Зокрема, про аналогічний випадок ми писали тут

Та слід зазначити, що це буде досить складно. Адже, як зазначається за посиланням, у згаданих обставинах не тільки платник податків і фіскальна служба неоднаково трактують положення закону, а й суди різних інстанцій виносять протилежні рішення у справі.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»