• Посилання скопійовано

Вироби з корпоративною символікою: оподаткування та бухоблік

Підприємство (платник податку на прибуток, не платник ПДВ) замовляє виготовлення різноманітних виробів з корпоративною символікою. Предмети використовуватимуться для потреб в процесі роботи під час корпоративних заходів з елементами тімбілдінгу та для дарування з метою реклами підприємства. Як треба відображати в обліку такі вироби?

Податок на прибуток

Об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ (пп. 134.1.1 ПКУ).

Для платників податку на прибуток, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухобліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує 20 млн грн, об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу. Платник податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухобліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує 20 млн грн, має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу, не більше одного разу протягом безперервної сукупності років в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу.

Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік в такій безперервній сукупності років. В подальші роки такої сукупності коригування фінансового результату також не застосовуються (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років).

Коригування фінрезультату для цілей оподаткування податком на прибуток для даної ситуації не передбачено.

У бухобліку витрати на роздачу виробів з корпоративною символікою відображаються як витрати на збут – рахунок 93.

 

ПДФО

Якщо немає можливості персоніфікувати роздачу виробів з корпоративною символікою, то не виникає необхідності нараховувати та сплачувати ПДФО та військовий збір.

З точки зору ПКУ, подарунки класифікуються як додаткове благо відповідно до пп. «е» пп. 164.2.17 – вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку. 

Враховуючи те, що під час проведення рекламної акції або іншого заходу здійснюється розповсюдження рекламного  товару з корпоративною символікою, а споживачами таких товарів є невизначене коло платників податку, то вартість такого товару не розглядається як дохід фізичних осіб - споживачів таких рекламних або корпоративних заходів та, відповідно, не є об'єктом оподаткування ПДФО.

Для цілей уникнення оподаткування ПДФО та військовим збором вартості предметів, використаних під час корпоративних заходів з елементами тімбілдінгу та змагань, радимо не вести облік відвідування працівниками таких заходів та не визначати у первинних документах склад учасників таких заходів. У документах з планування та проведення заходів варто вказати, що відвідування заходів є добровільним, що не передбачає персоніфікований облік працівників, які відвідали певний захід.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Ставка ВЗ для доходу у негрошовій формі, зокрема, при передачі товарів військовослужбовцю
    Дохід у негрошовій формі, зокрема, у вигляді передачі товарів (матеріальних цінностей), що передаються військовослужбовцю, оподатковується військовим збором за ставкою 5%
    19.12.202513
  • Коли в Е-кабінеті в меню «Стан розрахунків з бюджетом» відображаються реквізити для сплати ВЗ?
    Інформація про реквізити автоматично стає доступною як тільки відкрилася інтегрована картка платника щодо військового збору
    17.12.202556
  • Частина страхового полісу при продажу авто: додаткове благо для нового власника
    ФО має договір страхування ОСЦПВ (ОСАГО) на своє авто. Вона продає свє авто новому власнику. Згідно з Законом про страхування у випадку, коли авто набуває нового власника договір страхування ОСЦПВ (ОСАГО) продовжує діяти. За Законом новий власник авто зобов'язаний протягом 15 днів повідомити страхову, де застроховано це авто, про те, що він є новим власником. Страхова компанія має право запропонувати йому достроково припинити дію старого договору страхування та укласти новий договір страхування. У цьому випадку частина страхового платежу старого договору страхування переноситься в рахунок оплати нового договору страхування. Чи буде ця частина платежу додатковим благом для нового власника авто та чи буде вона оподатковуватись ПДФО та ВЗ?
    15.12.202533
  • Залишок неповернутої фіндопомоги працівнику та наслідки пролонгації: нюанси оподаткування
    Працівник отримав безвідсоткову поворотну фінансову допомогу, термін якої спливає 31.12.2025 р. Залишок боргу не буде погашено вчасно. Які податкові наслідки (ПДФО, ВЗ) виникають у разі неповернення? Чи виникнуть податкові зобов'язання при пролонгації договору?
    15.12.20258922
  • Продаж квартири АТ акціонеру: експертна оцінка та податки
    Акціонерне товариство (неплатник ПДВ, платник податку на прибуток) продає акціонеру квартиру, придбану у 2008 році за 1 200 000 грн, за балансовою вартістю 500 000 грн. Чи потрібна експертна оцінка? Які податки сплачуються (податок на прибуток, ПДВ, ПДФО, військовий збір), якщо оціночна вартість становить 3 000 000 грн? Які суми податків і строки сплати у разі проведення або непроведення експертної оцінки? Угода планується у кінці 2025 або на початку 2026 року
    11.12.202524