• Посилання скопійовано

Виправлення помилок попередніх періодів у формі №1ДФ

Як правильно самостійно виправити помилку в ф. №1ДФ та доплатити ПДФО та військовий збір за попередні періоди? Яка відповідальність при коригуванні даних попередніх періодів?

1. Порядок виправлення помилок

Самостійно виявлені помилки в податковому розрахунку за формою №1ДФ, поданому та прийнятому контролюючим органом за минулі звітні періоди, можна виправити шляхом подання уточнюючого податкового розрахунку за формою №1ДФ (п. 4.3 Порядку №4).

Для цього у спеціально відведеному полі форми №1ДФ вказують звітний період, який підлягає коригуванню, та проставляють відмітку у відповідному полі: «Уточнюючий».

Відмітимо, що ПКУ не передбачено подання уточнюючого податкового розрахунку за ф. №1ДФ за періоди, за якими минув строк позовної давності (1095 днів з дати подання такого звіту або останнього уточнюючого розрахунку до нього, ст. 50 ПКУ та 102 ПКУ).

Помилки, що спричинити неправильне відображення ПДФО та/чи військового збору

Під час виправлення помилок дотримуються таких правил із п. 4.4 Порядку №4.

У розділі І форми №1ДФ:

- для вилучення одного помилкового рядка з попередньо введеної інформації слід повторити всі графи такого рядка й у графі 9 зазначити «1» - на виключення рядка;

- для введення нового чи пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи, а в графі 9 зазначити «0» - на введення рядка;

- для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно спочатку вилучити помилкову інформацію (повторити графи помилкового рядка та в графі 9 зазначити «1»), а потім увести правильну інформацію (заповнити правильно всі графи рядка, а в графі 9 указати «0»). Тобто слід повністю заповнити 2 рядки, один із яких вилучає попередньо внесену інформацію, а другий — уносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку в графі 9 указується «1» - рядок на виключення, а в другому – «0» - рядок на введення.

У розділі ІІ форми №1ДФ,  підрозділ «Військовий збір»:

- для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку «Військовий збір - виключення****» потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку «Військовий збір» відобразити правильну інформацію.

Зверніть увагу, що в уточнюючому розрахунку за формою №1ДФ необхідно заповнювати тільки ті рядки, які підлягають видаленню, виправлення або додаванню, а рядки з правильними даними попереднього звіту дублювати не потрібно. При заповненні вищевказаних рядків заповнюються всі графи, а не тільки ті, в яких містяться помилкові дані.

Помилки у реквізитах податкового агента

Для випадку, коли виявлено недостовірні реквізити (тобто: реквізити підприємства та відомості про посадових осіб податкового агента; кількість осіб, які працювали за штатом і за цивільно-правовими договорами; №порції; інші реквізити) чи відомості в табличній частині (податковий номер фізособи,ознака доходу, інформація про дати прийняття/звільнення найманих працівників, ознака податкової соцпільги) Порядок №4 не передбачає особливого механізму для виправлення таких помилок.

На нашу думку, для виправлення такої помилки слід просто в уточнюючий розрахунок форми №1ДФ внести правильні дані щодо реквізитів чи відомостей податкового агента. При цьому відповідно до п. 4.4 розд. ІV Порядку такий уточнюючий розрахунок повинен містити інформацію лише за рядками й реквізитами, які уточнюються.  Також податківці у ресурсі «ЗІР»* радять при цьому надати до контролюючого органу пояснення проведених виправлень.

 

2. Штрафи

1) У разі подання уточнюючих податкових розрахунків за ф. №1ДФ (одного чи декількох одночасно) з метою виправлення помилок, які призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку, при цьому не пов’язані з виконанням податковим агентом п. 169.4 ПКУ (річним перерахунком), до платника податків застосовується штраф у розмірі 510 грн.

Якщо протягом року після накладання штрафу платник податків подає повторно уточнюючий податковий розрахунок за ф. №1ДФ, то до такого платника податків застосовується штраф у розмірі 1020 грн (підкатегорія 103.26 ресурсу «ЗІР»**).

2) У разі подання податковим агентом уточнюючого податкового розрахунку за ф. №1ДФ уточнюються реквізити підприємства або вносяться зміни до номера облікової картки найманого працівника, то до такого податкового агента застосовується відповідальність, передбачена п. 119.2  ПКУ (тобто 510 грн\1020 грн) (ресурс «ЗІР»***).

При цьому у випадках, коли недостовірні відомості або помилки у формі №1ДФ про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, про суми утриманого з них податку виникли у зв'язку з виконанням податковим агентом вимог п. 169.4 ПКУ (річного перерахунку) та були виправлені шляхом подачі уточнюючого розрахунку, штрафні санкції передбачені п. 119.2  ПКУ (тобто 510 грн\1020 грн) не застосовуються.

3) У разі, якщо під час подання уточнюючого податкового розрахунку за ф. №1ДФ додаються рядки щодо виплачених доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, що не призводить до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку, та не відбувається зміна платника (тобто номер облікової картки платника – отримувача доходу вказано вірно), то штрафні (фінансові) санкції до такого податкового агента не застосовуються (ресурс «ЗІР»****).

4) У разі зазначення неправильної ознаки доходу у формі №1ДФ, штрафів за це не має бути. Адже помилка в ознаці доходу не призводить ані до перекручення суми податкового зобов’язання з ПДФО, ані до зміни платника податку.

__________________

* Запитання: «Яким чином платник податків може виправити помилку, допущену у реквізитах податкового розрахунку за ф. 1ДФ?».

**Запитання: «Які штрафні (фінансові) санкції застосовуються до податкового агента за подання одночасно двох або більше уточнюючих податкових розрахунків за ф. №1ДФ, якщо виправлені помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку, при цьому не пов’язані з виконанням податковим агентом п. 169.4 ст. 169 ПКУ?».

*** Запитання: «Чи застосовується відповідальність до податкового агента у разі подання ним уточнюючого податкового розрахунку за ф. №1ДФ з метою уточнення реквізитів підприємства або внесення змін до номера облікової картки найманого працівника?».

**** Запитання: «Чи застосовуються штрафні (фінансові) санкції до податкового агента, якщо під час подання уточнюючого податкового розрахунку за ф. №1ДФ додаються рядки стосовно виплачених доходів, які не підлягають оподаткуванню у джерела виплати, що не призводить до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та не відбувається зміна платника?».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як оподаткувати оплату тренінгу та харчування для працівників?
    Підприємство оплатило контрагенту послуги з тренінгу для своїх працівників, а також вартість кави-брейків (без порцій) та обідів (15 порцій) і вечерь (15 порцій). Чи виникає у такій ситуації додаткове благо? Якщо так, то що саме буде додатковим благом і коли його слід оподаткувати?
    19.11.202454
  • Як оподаткувати ПДФО та ВЗ інфляційне збільшення суми боргу?
    Згідно з рішенням суду з банку на користь фізособи підлягає стягненню: проценти за договорами банківського вкладу; інфляційне збільшення суми боргу; три відсотки річних від простроченої суми боргу. Як ці суми оподатковуються ПДФО та ВЗ?
    12.11.2024187
  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20241 4964
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202423
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202436