• Посилання скопійовано

Виправлення помилок, допущених при поданні нового звітного розрахунку за ф. №1ДФ

Бухгалтер помилково під час виправлення помилок щодо штатної чисельності у ф. №1ДФ подав новий звітний зі всіма заповненими графами рядків розділу І та розділу ІІ ф. №1ДФ. Відповідно відбулося задвоєння інформації. Як виправити цю помилку? Чи буде застосовано штрафні санкції при її виправленні?

Порядок виправлення помилок у ф. №1ДФ встановлено розділом IV Порядку №4, затвердженого  наказом Мінфіну від 13.01.2015  р. №4. 

Уточнюючий податковий розрахунок подається у разі необхідності проведення коригувань податкового розрахунку після закінчення строку його подання. Уточнюючий податковий розрахунок може подаватися як за звітний період, так і за попередні періоди (п. 4.3 розділу IV Порядку №4).

Щоб виправити помилку у показниках розділу І ф. №1ДФ:

• для виключення одного помилкового рядка з попередньо введеної інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 9 указати "1"; 

• для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи і у графі 9 указати "0"; 

• для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно виключити помилкову інформацію у графі 9 указати "1" та ввести правильну інформацію з указанням у графі 9 "0".

Тож, у разі задвоєння інформації, вказаного у запитанні, слід всі рядки щодо видів доходів за фізособами, яких було вказано помилково в новому звітному розрахунку за ф. №1ДФ, виключити шляхом подання уточнюючого розрахунку за такий період з повторенням всіх граф таких рядків та у графі 9 у таких рядках вказати «1». 

Якщо задвоєння сталося й у розділі ІІ ф. №1ДФ, то для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку "Військовий збір - виключення****" потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку "Військовий збір" відобразити правильну інформацію.

Зверніть увагу: за п. 119.2 ПКУ неподання, подання з помилками ф. №1ДФ, якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 гривень.

Оскільки у цьому випадку помилка привела до завищення податкових зобов’язань і за рахунок подання уточнюючого розрахунку податкове зобов’язання платників податку зменшується, то, швидше за все, податківці скористаються нормами п. 119.2 ПКУ і застосовують до податкового агента штраф. Незважаючи на те, що помилка була виявлена і виправлена податковим агентом самостійно.    

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»