• Посилання скопійовано

Особливості декларування фізособою благодійної допомоги

Чи потрібно фізособі декларувати отриману минулого року від організації благодійну допомогу у розмірі 15 тис. грн, якщо організація - податковий агент утримала податки з цієї суми? Всі доходи за 2015 р. були фізособою отримані від одного податкового агента і не перевищують 146160 грн.

Таку суму благодійної допомоги треба декларувати.

Згідно з пп. 170.7.1 ПКУ не оподатковується та не включається до загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку благодійна, у тому числі гуманітарна допомога (далі - благодійна допомога), яка надходить на його користь у вигляді коштів або майна (безоплатно виконаної роботи, наданої послуги) та відповідає вимогам, визначеним цим пунктом. Для цілей оподаткування благодійна допомога поділяється на цільову та нецільову.

Цільовою є благодійна допомога, що надається під визначені умови та напрями її витрачання, а нецільовою вважається допомога, яка надається без встановлення таких умов або напрямів.

До цільової благодійної допомоги відноситься допомога, порядок надання якої регламентується пп. 170.7.4 ПКУ. Така допомога, незалежно від її розміру не оподатковується ПДФО.

Не включається до оподатковуваного доходу платника податку сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами - юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим пп. 169.4.1 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року (у 2015 році – 1710 грн) (пп. 170.7.3 ПКУ). Сума перевищення допомоги над вказаним розміром включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку згідно з пп. 164.2.20 ПКУ і підлягає оподаткуванню у джерела виплати у 2015 році за ставкою 15 та 20%.

Благодійник - юридична особа зазначає відомості про надані суми нецільової благодійної допомоги у формі №1ДФ*.

У разі отримання нецільової благодійної допомоги від благодійника - юридичної особи, платник податку зобов'язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан** із зазначенням її суми, якщо загальна такої допомоги перевищує її граничний розмір, установлений абзацом першим пп. 169.4.1 ПКУ (у 2015 році – 1710 грн) (пп. 170.7.3 ПКУ).

Крім того, платник податку повинен подати декларацію про майновий стан у випадку:

  • отримання благодійної допомоги, відповідно до пп. 165.1.54  ПКУ, у сумі, що перевищує граничний розмір, встановлений абз. «б» пп. 170.7.8  ПКУ, або використану не за цільовим призначенням;
  • отримання цільової благодійної допомоги не використаної та не повернутої благодійнику у строки визначені законодавством (пп. 170.7.5 ПКУ)

Додатково див. Лист ГУ ДФС у м. Києві від 25.02.2016 р. №4186/10/26-15-12-04-12.

_____________________________

* Форма затверджена Наказом  Мінфіну від 13.01.2015 р. №4.

** Форма затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 р. №859.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олефіренко Олександра

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як оподаткувати оплату тренінгу та харчування для працівників?
    Підприємство оплатило контрагенту послуги з тренінгу для своїх працівників, а також вартість кави-брейків (без порцій) та обідів (15 порцій) і вечерь (15 порцій). Чи виникає у такій ситуації додаткове благо? Якщо так, то що саме буде додатковим благом і коли його слід оподаткувати?
    19.11.202454
  • Як оподаткувати ПДФО та ВЗ інфляційне збільшення суми боргу?
    Згідно з рішенням суду з банку на користь фізособи підлягає стягненню: проценти за договорами банківського вкладу; інфляційне збільшення суми боргу; три відсотки річних від простроченої суми боргу. Як ці суми оподатковуються ПДФО та ВЗ?
    12.11.2024187
  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20241 4974
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202423
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202436