Відповідальність податкових агентів щодо подання звітності з ПДФО передбачена п. 119.2 ПКУ. Проте, відразу можемо заспокоїти, порушення, яке допустив податковий агент за умовами запитання, не є призводить до сплати штрафу за вказаною нормою.
Штрафи застосовуються відповідно до п. 119.2 ПКУ у випадку неподання, подання з порушенням установлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності за формою №1ДФ. Але ці штрафи не застосовуються, якщо помилки у звітності не призвели до зменшення або збільшення податкових зобов'язань з ПДФО та військового збору чи до зміни платника податку.
За умовами запитання, суму доходу й утриманого податку у звіті зазначено правильно, але помилково не відображено ознаку доходу. Відсутність ознаки доходу (графа 5 форми №1ДФ) належить до такого виду помилок, як недостовірні відомості. Але така помилка не призводить до зменшення (збільшення) ПЗ з ПДФО і свідчить лише про спотворення інформації про вид доходу. Правильно зазначено в цьому випадку і податковий номер ІПН платника податку – одержувача такого доходу (графа 2 форми №1ДФ).
Втім, виправити помилку все ж таки потрібно. Порядок виправлення такий:
— для вилучення помилкового рядка з попереднього розрахунку слід повторити всі графи такого рядка й у графі 9 зазначити «1» — на вилучення рядка;
— для введення правильної інформації та введення рядка треба повністю заповнити всі його графи, у графі 5 зазначити правильну ознаку доходу й у графі 9 — «0».
Цю операцію слід повторити стільки разів, скільки невірних рядків (із пропущеною ознакою доходу) було зазначено у раніше поданому звіті.
При цьому виправляються помилки таким шляхом:
- або у новій звітній формі №1ДФ, якщо граничний термін її подання за відповідний звітний період ще не минув;
- або в уточнюючій формі №1ДФ.
Порядок заповнення (виправлення помилок) в цих формах звіту є однаковим.
Зауважимо, що посадові особи підприємства несуть згідно зі ст. 163-4 КпАП адмінвідповідальність. Порушення порядку утримання та перерахування ПДФО та подання відомостей про виплачені доходи тягне за собою попередження або накладення штрафу. Проте, за нормою ст. 38 КпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (за ст. 221 КпАП справи за ст. 163-4 підвідомчі суду - від ред.), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити