• Посилання скопійовано

Якщо госпсуб’єкт в кінці року став «спрощенцем», річна декларація про доходи все ж подається

Підпримець (зареєстрований 29.05.2015 р.) за ІІ квартал 2015 р. здав декларацію про майновий стан. З ІІІ кварталу перейшов на спрощену систему, декларації за 9 місяців і рік з єдиного податку здав. Чи потрібно здавати "0" декларацію про майновий стан за рік?

Відповідно до пп. 49.18.5  ПКУ податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців дорівнює календарному року,  протягом 40 к.д., що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року

За приписами пп. 177.5.2 ПКУ ФОП, які зареєстровані протягом року подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, отже цілком логічно, що не дивлячись на річний строк звітування, за підсумками 2 кварталу 2015 р. ФОП, зареєстрований 29.05.2015, подав звітність за 2 квартал 2015 року.

Але сам факт перебування підприємцем на загальній системі оподаткування запустив для нього річний строк звітування, тобто не зважаючи на той факт, що на кінець 2015 року такий суб’єкт господарювання вже перебуває на спрощеній системі оподаткування, він має відзвітувати декларацією про майновий стан за 2015 рік. 

Фактично саме в річній податковій декларації буде здійснюватися остаточний розрахунок ПДФО за підсумками 2015 року (з урахуванням сплаченого ним протягом року ПДФО на підставі документального підтвердження факту його сплати, п. 177.5.3 ПКУ).

Аналогічна позиція висловлена податківцями в ЗІР в підкатегорії 104.09 у відповіді на запитання: “Який порядок подання декларації та сплати ПДФО, якщо ФОП перебувала у I півріччі на загальній системі оподаткування, а з III кварталу перейшла на спрощену систему оподаткування?”

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Оплату за інвестиційний актив отримано в різних періодах: як заповнити графу 4 та 5 додатку Ф1 декларації про доходи?
    Фізособа у 2023 році продала частку у статутному капіталі товариства розміром 300 тис. грн за ціною 380 тис. грн. На банківський рахунок у 2023 р. отримано 304 тис. грн, а решту – 76 тис. грн фізособа отримає в 2024 р.. В додатку 4ДФ юрособа-платник задекларувала такі дані: нараховано доходу – 380 000 грн, виплачено – 304 000 грн. Як правильно заповнити фізособі додаток Ф1 до декларації про майновий стан і доходи за 2023 рік, зокрема, графи 4 та 5?
    10.05.202417
  • Благодійна допомога від профспілки сім’ям загиблих учасників бойових дій
    Профспілка надає благодійну допомогу сім’ям колишніх працівників підприємства, членів профспілки, загиблих при обороні країни у 2022 – 2024 р.р. Чи вона від оподаткування ПДФО та ВЗ?
    09.05.202499
  • Помилкова виплата винагороди гіг-спеціаліста на його рахунок ФОПа
    Резидентом Дія. Сіті помилково виплачена винагорода гіг-спеціалісту на його рахунок ФОПа. Які наслідки і ризики для резидента, якщо в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ відображена винагорода гіг-спеціалісту?
    01.05.202416
  • Крадіжка ДП у закордонному відрядженні: витрати та ПДФО та ВЗ з водія
    Водій-далекобійник перебував у закордонному відрядженні. За даними тахографа водій зупинився на території без охорони. Під час відпочинку водія було злито з баку дизпаливо. Директор в телефонному режимі прийняв рішення не залучати поліцію країни перебування водія. Після повернення водій надав доповідну записку і директор видав наказ з рішенням не стягувати з водія компенсацію вкраденого палива. Чи може підприємство включити до витрат вартість вкраденого палива і чи потрібно утримувати з водія ПДФО і ВЗ?
    25.04.202438
  • Сплата ПДФО та ВЗ при часткових платежах за нерухомість
    Юрособа планує придбати у фізособи нерухоме майно, включаючи земельну ділянку. За договором оплата буде здійснюватися авансовими платежами протягом року, а перехід права власності відбудеться після здійснення повного розрахунку. Коли слід платити ПДФО і ВЗ – при здійсненні авансових платежів чи після переходу права власності на майно?
    19.04.202427