• Посилання скопійовано

Помилкова виплата винагороди гіг-спеціаліста на його рахунок ФОПа

Резидентом Дія. Сіті помилково виплачена винагорода гіг-спеціалісту на його рахунок ФОПа. Які наслідки і ризики для резидента, якщо в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ відображена винагорода гіг-спеціалісту?

Частина 4 ст. 4 Закону №1667 передбачає, що для провадження господарської діяльності резидент Дія Сіті має право залучати працівників на підставі трудових договорів (контрактів), гіг-спеціалістів - на підставі гіг-контрактів відповідно до цього Закону, а також підрядників та виконавців, у тому числі фізичних осіб - підприємців, - на підставі інших цивільно-правових чи господарсько-правових договорів у порядку, визначеному законодавством.

Тому не дивно, що у резидента "Діяю Сіті" працює гіг-спеціаліст, який є підприємцем.

Поряд з цим, Закон №1667 не містить норм, які б заборонялигіг-спеціалісту паралельно бути підприємцем, але укласти гіг-контракт з резидентом Дія Сіті може тільки як фізична особа.

Про це йдеться у ЗІР, категорії «107.01.01».

В додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ резидентом Дія. Сіті відображена винагорода гіг-спеціалісту є правильною, оскільки вона такою і є. А те, що ця винагорода помилково перерахована на підприємницький рахунок, не означає, що потрібно уточнювати додаток 4ДФ.

Вважаємо, що в даній ситуації, варто зробити повернення коштів, як помилково перерахованих.

Отже, при виявленні помилкового перерахування коштів потрібно надіслати неналежному отримувачеві вимогу повернути суму переказу, зазначити дату перерахування коштів, точну суму і банківські реквізити платника для повернення коштів, а також строк для виконання вимоги.

Також і сам отримувач – ФОП може негайно повернути помилкові кошти на той рахунок, з якого вони прийшли, без отримання вимоги від платника.

Наостанок нагадаємо, що банки використовують різні балансові рахунки для проведення операцій клієнтів (див. План рахунків банку), зокрема, рахунок 2600 - кошти на вимогу суб’єктів господарювання, а рахунок 2620 – кошти на вимогу фізичних осіб. Тому якщо номер рахунку починається з цифр 2600 –  то це рахунок ФОПа, а якщо з цифр 2620 – це рахунок фізичної особи.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»