Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ фізособа-підприємець на загальній системі має нараховувати ЄСВ на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
У разі якщо фізособа-підприємець на загальній системі не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник ЄСВ має право самостійно визначити базу нарахування. Але база нарахування ЄСВ не може бути більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, а також меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Тож, при неотриманні доходу у 2015 році фізособа-підприємець на загальній системі за своїм бажанням може нараховувати та сплачувати ЄСВ. Якщо її рішенням буде не сплачувати ЄСВ за місяці неотримання доходів, такі місяці не включаються до пенсійного стажу.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись