• Посилання скопійовано

Фізособа перейшла із спрощеної системи на загальну: яку декларацію подавати?

Яку податкову декларацію про майновий стан і доходи (річну та/або квартальну) подає фізособа-підприємець, яка в IV кварталі звітного року перейшла із спрощеної системи оподаткування на загальну (у т.ч. новостворена)?

Відповідно до п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фізичні особи – підприємці, які здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування, подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.

Форма декларації про майновий стан і доходи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» (далі – податкова декларація).

Згідно з пп. 49.18.5 п. 49.18 ст. 49 ПКУ податкові декларації, фізичними особами – підприємцями подаються за базовий (податковий) період, що дорівнює календарному року - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. 

Фізичні особи - підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку або перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на загальну систему оподаткування. Вперше зареєстровані підприємці в податковій декларації також зазначають інформацію про майновий стан та доходи станом на дату державної реєстрації підприємцем. Платники податку розраховують та сплачують авансові платежі у строки, визначені пп. 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 ПКУ, що настають у звітному податковому році (пп. 177.5.2 п. 177.5 ст. 177 ПКУ).

Підпунктом 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ визначено, що податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків), протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Відповідно до п. 46.3 ст. 46 ПКУ якщо згідно з правилами, визначеними ПКУ, податкова звітність з окремого податку складається наростаючим підсумком, податкова декларація за результатами останнього податкового періоду року прирівнюється до річної податкової декларації. У такому разі річна податкова декларація не подається.

Отже, якщо фізична особа – підприємець перейшла у IV кварталі звітного року із спрощеної системи оподаткування на загальну системи оподаткування, або протягом IV кварталу звітного року здійснила процедуру державної реєстрації як суб’єкта господарювання та обрала загальну системи оподаткування, то вона подає до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси податкову декларацію про майновий стан і доходи за звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу, яка прирівнюється до річної декларації.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Оподаткування безкоштовного перевезення дітей до табору профспілкою
    Первинна профспілкова організація надає путівки дітям членів профспілки в табір. За колективним договором адміністрація має надавати безкоштовний транспорт для перевезення дітей, але натомість компенсує профспілці ці витрати. Профспілка укладає договір з транспортною компанією і безкоштовно перевозить дітей. Чи виникає додаткове благо у членів профспілки? Чи може профспілка самостійно сплатити ПДФО та військовий збір?
    08.04.202520
  • За якою ставкою ПДФО оподатковуються лікарняні спеціаліста Дія Сіті?
    Дохід у вигляді допомоги по тимчасовій втраті працездатності (лікарняні) не включається до складу заробітної плати, тому оподаткування такого доходу здійснюється у загальному порядку за ставкою ПДФО 18%
    07.04.202536
  • Ставка ПДФО на дохід гіг-спеціаліста у вигляді щорічної оплачуваної перерви, що не є складовою винагороди
    Оскільки згідно з гіг-контрактом щорічна оплачувана перерва не є складовою винагороди за виконані гіг-спеціалістом роботи (надані послуги), то оподаткування такого виплаченого доходу здійснюється за ставкою ПДФО 18%
    02.04.2025222
  • Придбали товар у ФОПа, зареєстрованого на ТОТ: чи утримувати ПДФО та ВЗ?
    ФОП -платник ЄП ІІІ групи в червні 2023 р. придбав товар у ФОПа - платника ЄП ІІ групи. Місце реєстрації ФОП - постачальника - м. Артемівськ Донецька обл. (ТОТ). ФОП-постачальник надав довідку переселенця - м. Бориспіль. ФОП-покупець показав нарахований та виплачений дохід в 4ДФ (ПДФО та ВЗ не утримано). ФОП-покупець отримав листа від ДПС з запитом на сплату ПДФО та ВЗ. Чи потрібно ФОПу- покупцю сплачувати ПДФО ВЗ за даною госпоперацією?
    31.03.20252 2972
  • Хто має право не сплачувати та звільнений від сплати військового збору?
    Звільнені від сплати ВЗ: ФОП - єдиноподатники І та ІІ груп, податкова адреса яких знаходиться на ТОТ; ФОП - єдиноподатники І та ІІ груп, які не використовують працю найманих осіб – на час відпустки, або хвороби; самозайняті особи, які призвані на військову службу
    28.03.2025705