• Посилання скопійовано

Маєте податковий кредит, але не використовуєте у госпдіяльності – донарахуйте податкові зобов'язання з ПДВ

Підприємство придбало товари/послуги для використання в негосподарській діяльності. При проведенні розрахунків отримало касовий чек, який містить суму понад 200 грн без ПДВ і загальну суму ПДВ. У зв'язку з тим, що податкова накладна від постачальника не була отримана, сума ПДВ не була включена до складу податкового кредиту. Чи потрібно нараховувати ПДВ?

Вопрос: Предприятие приобрело товары/услуги для использования в нехозяйственной деятельности. При проведении расчетов был получен кассовый чек, содержащий сумму товаров /услуг более 200 грн без НДС и общую сумму НДС. В связи с тем, что налоговая накладная от поставщика не была получена, сумма НДС не была включена в состав налогового кредита. Необходимо ли предприятию начислять налоговые обязательства по НДС в соответствии с нормами пп.«г» п.198.5 НКУ?

Ответ: Ні, не потрібно. Норми ч. “г” п.198.5 ПКУ регламентують обов’язок платника податку нарахувати ПЗ виходячи з бази оподаткування та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.


Спочатку може скластися враження, що необхідність нарахування ПЗ після попереднього включення ПК з ПДВ стосується тільки тих товарів, послуг та необоротних активів, що були придбачні чи виготовлені до 1 липня 2015. Але це не так, нагадаємо, що з цієї дати завдяки змінам до ст.198 ПКУ ПК перестав бути правом платника податків, а став його обов’язком. Саме тому, на нашу думку, це уточнення приводиться в дужках, але необхідність нараховувати ПЗ тільки після попереднього включення сум ПДВ до складу ПК розповсюджується на всі придбання, виготовлення без виключення та прив’язки до дати.

Тому, якщо підприємство не включило суму ПДВ до складу ПК (увага, штрафу за не включення сум ПДВ до складу ПК чинним законодавством не передбачено!), обов’язку нараховувати ПЗ з ПДВ на підставі ч. “г” п.198.5 ПКУ у підприємства немає. Дана норма має суто компенсаційну функцію: маєте ПК, але не використовуєте у госпдіяльності – донарахуйте ПЗ з ПДВ.

Разом з тим, звертаємо увагу, що абз.4 п.198.6 ПКУ зберігає за платником податків право на включення сум ПДВ до складу ПК протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної (додатково див. лист ДФСУ від 14.08.2015 №7886/Я/99-99-19-03-02-14).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як оподаткувати оплату тренінгу та харчування для працівників?
    Підприємство оплатило контрагенту послуги з тренінгу для своїх працівників, а також вартість кави-брейків (без порцій) та обідів (15 порцій) і вечерь (15 порцій). Чи виникає у такій ситуації додаткове благо? Якщо так, то що саме буде додатковим благом і коли його слід оподаткувати?
    19.11.202453
  • Як оподаткувати ПДФО та ВЗ інфляційне збільшення суми боргу?
    Згідно з рішенням суду з банку на користь фізособи підлягає стягненню: проценти за договорами банківського вкладу; інфляційне збільшення суми боргу; три відсотки річних від простроченої суми боргу. Як ці суми оподатковуються ПДФО та ВЗ?
    12.11.2024187
  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20241 4934
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202423
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202436