Норми п. 162.1 ПКУ відносять до платників ПДФО (а в цьому випадку і військового збору):
— фізосіб-резидентів, яка отримують доходи як із джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;
— фізосіб-нерезидентів, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні;
— податкових агентів.
Ставка ВЗ становить 1,5 % від об’єкта оподаткування, без жодного зменшення оподатковуваного доходу на суми ЄСВ та податкову соціальну пільгу.
З 01.01.2015 р. цей об’єкт оподаткування ВЗ визначається доходами, що перелічені у ст. 163 ПКУ. Для фізособи-резидента це:
— загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід;
— доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання);
— іноземні доходи — доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.
По суті, військовим збором мають оподатковуватися саме ті доходи, які оподатковуються ПДФО. Орендна плата, виплачувана фізособі, з 1 січня 2015 року потрапила до складу об’єктів оподаткування віськовим збором.
По виплатам орендної плати ФО підприємство – орендар виступає податковим агентом, тому має такі виплати відобразити звітності 1ДФ: там показується сума нарахованого та виплаченого доходу, утриманого ПДФО та військового збору (військовий збір без персоніфікації). Подавати додаткову звітність та проводити утримання та перерахування до бюджету самою фізособою потреби немає (пп. 168.1.1, 168.3 та п.171.2 ПКУ).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити