Виникнення податкового зобов'язання щодо суми ПДФО, що підлягає утриманню та сплаті до бюджету в разі нарахування/виплати доходу на користь фізособи вважається узгодженим податковим агентом в момент виникнення податкового зобов'язання, яке визначається за календарною датою встановленою розділом IV ПКУ (п. 54.2 ПКУ). А відповідно до пп. 168.1.5 ПКУ якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені ПКУ для місячного податкового періоду. Враховуючи вимогу пп. 168.1.5 ПКУ доходимо висновку, що ПДФО з нарахованих але не виплачених дивідендів підлягав сплаті не пізніше 30.12.2014 року.
Підтверджує це редакція пп. 170.5.4 ПКУ яка діяла у 2014 році, де сказано, дивіденди, остаточно оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування. Ставка ПДФО протягом 2014 року для оподаткування дивідендів становила 5%.
Відповідальність за порушення правил сплати (перерахування) податків, зокрема ПДФО встановлено ст. 126 ПКУ. При затримці більше 30 к.д., наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання застосовується штраф у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу. При самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання податковим агентом згідно пп. 129.1.1 ПКУ потрібно нарахувати пеню (додатково див. п. 129.4 ПКУ).
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись