Виникнення податкового зобов'язання щодо суми ПДФО, що підлягає утриманню та сплаті до бюджету в разі нарахування/виплати доходу на користь фізособи вважається узгодженим податковим агентом в момент виникнення податкового зобов'язання, яке визначається за календарною датою встановленою розділом IV ПКУ (п. 54.2 ПКУ). А відповідно до пп. 168.1.5 ПКУ якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені ПКУ для місячного податкового періоду. Враховуючи вимогу пп. 168.1.5 ПКУ доходимо висновку, що ПДФО з нарахованих але не виплачених дивідендів підлягав сплаті не пізніше 30.12.2014 року.
Підтверджує це редакція пп. 170.5.4 ПКУ яка діяла у 2014 році, де сказано, дивіденди, остаточно оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування. Ставка ПДФО протягом 2014 року для оподаткування дивідендів становила 5%.
Відповідальність за порушення правил сплати (перерахування) податків, зокрема ПДФО встановлено ст. 126 ПКУ. При затримці більше 30 к.д., наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання застосовується штраф у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу. При самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання податковим агентом згідно пп. 129.1.1 ПКУ потрібно нарахувати пеню (додатково див. п. 129.4 ПКУ).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити