• Посилання скопійовано

Дохід не від підприємницької діяльності оподатковується на загальних підставах

Засновник підприємства надав в оренду свій власний вантажний автомобіль для госпдіяльності підприємства. Чи потрібно утримувати з орендних платежів суму ПДФО, якщо засновник являється приватним підприємцем на загальній системі?

Чи оподатковувати ПДВ суму орендної плати, чи ні, залежить від того, чи є така орендна плата доходом фізособи-орендодавця від підприємницької діяльності, чи ні. А це, в першу чергу, залежить від того, із ким укладено договір оренди, тобто, як зазначено фізособу –орендодавця у договорі оренди – як підприємця чи як пересічного громадянина. А також, на який рахунок перераховується орендна плата (якщо вона сплачується безготівково) – на звичайний поточний рахунок у банку, чи на рахунок, який було відкрито для ведення підприємницької діяльності.


 

Якщо в договорі зазначено, що орендодавцем є фізособа-підприємець на загальній системі оподаткування, або орендна плата перераховується на рахунок, відкритий для здійснення підприємницької діяльності, то оподаткування такого доходу здійснюється згідно із п. 177.8 ПКУ. В ньому зазначено, що під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб'єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують ПДФО, якщо фізичною особою - підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності (витяг з Державного реєстру).

Якщо ж фізособа не надає такий документ, або за первинними документами орендна плата не є доходом від підприємницької діяльності, оподаткування такого доходу відбувається на загальних підставах. Оскільки орендар є СГД, то він є податковим агентом щодо будь-яких доходів, які виплачує фізособі. Тож, він має утримати із суми орендної плати ПДФО за ставкою 15%-17 % згідно п. 167.1 ПКУ, і сплатити ПДФО у порядку у строки, встановлені п. 168.1 ПКУ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як оподаткувати оплату тренінгу та харчування для працівників?
    Підприємство оплатило контрагенту послуги з тренінгу для своїх працівників, а також вартість кави-брейків (без порцій) та обідів (15 порцій) і вечерь (15 порцій). Чи виникає у такій ситуації додаткове благо? Якщо так, то що саме буде додатковим благом і коли його слід оподаткувати?
    19.11.202460
  • Як оподаткувати ПДФО та ВЗ інфляційне збільшення суми боргу?
    Згідно з рішенням суду з банку на користь фізособи підлягає стягненню: проценти за договорами банківського вкладу; інфляційне збільшення суми боргу; три відсотки річних від простроченої суми боргу. Як ці суми оподатковуються ПДФО та ВЗ?
    12.11.2024189
  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20241 5034
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202423
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202436