• Посилання скопійовано

Як утримати ПДФО та військовий збір з лікарняних за рахунок коштів ПФУ?

Як утримати ПДФО і військовий збір з лікарняних за рахунок коштів ПФУ? З якого рахунку має здійснюватися оплата податків: з 2600 – основного, чи з 2604 – спецрахунку для виплат?

Законом №4015, який набрав чинності з 1 грудня 2024 року, внесені зміни та доповнення до низки законодавчих актів України, зокрема, до ПКУ в частині підвищення ставки військового збору до 5% від об’єкта оподаткування (крім окремих категорій платників цього збору, для яких ставка залишається на рівні 1,5%).

Законом підвищено ставку військового збору з 1,5 до 5% від об’єкта оподаткування для платників цього збору, визначених пп. 162.1 ПКУ.

Відповідно до ст. 164 ПКУ, базою оподаткування є загальний оподаткований дохід – будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.

При цьому пп. 169.4.1 ПКУ встановлені особливості віднесення доходів у вигляді заробітної плати до відповідних податкових періодів.

Отже, до доходу у вигляді заробітної плати, нарахованого працівнику за листопад 2024 року, застосовується ставка ВЗ 1,5% незалежно від фактичної її виплати у грудні 2024 року.

До виплат (частини виплат), пов’язаних з тимчасовою втратою працездатності, у разі перебування працівника на лікарняному в періоді до 1 грудня 2024 року, застосовується ставка ВЗ 1,5% незалежно від того, що нарахування (виплата, надання) будуть проведені у грудні 2024 року.

Зазначені виплати (частини виплат) у разі перебування працівника на лікарняному у періоді після 1 грудня 2024 року оподатковуються за ставкою ВЗ у розмірі 5%.

Зазначимо, що ставка ПДФО залишилася попередньою - 18%.

3гідно з ч. 2 ст. 26 Закону №1105 роботодавець має відкрити спецрахунок, на який зараховуватимуться кошти на виплату лікарняних від ПФУ.

Свого часу, Мінсоцполітики у листі від 18.02.2011 р. №1742/0/14-11/18 вказала, що частина коштів, що надходить на спецрахунок, має бути утримана в рахунок сплати ПДФО та ВЗ,  які утримуються з цих виплат і за утримання яких роботодавець несе  відповідальність згідно із  законодавством України.   

Отже, після надходження коштів за лікарняним, що були нараховані, роботодавець сплачує зі спецрахунку ПДФО та ВЗ і виплачує працівнику залишок лікарняних після оподаткування.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»