• Посилання скопійовано

Квитки у подарунок дітям працівників

Фірма хоче придбати для дітей працівників квитки до цирку. Як це оформити і як оподатковувати ЄСВ, ВЗ, ПДФО і податком на прибуток?

Оскільки фірма планує придбання квитків до цирку дітям працівників напередодні різдвяних та новорічних свят, то для зменшення об’єкту оподаткування таке придбання варто оформити під ці свята, як подарунки дітям.

 

Оформлення подарунків

Придбання 

Придбання та безоплатну роздачу квитків для дітей працівників насамперед потрібно оформити наказом, в якому передбачається відповідальна особа за придбання квитків та їх кількість.

Для того, щоб достеменно знати, скільки потрібно закупити квитків, потрібно відділу кадрів (бухгалтеру) скласти перелік працівників, що мають дітей, на підстав копій свідоцтв про народження дітей. 

 

Видача

Видача квитків оформляється відомістю, в якій зазначаються перелік працівників, які мають дітей. Відомість буде первинним документом, тому має містити обов’язкові реквізити, зазначені у ст. 9 Закону про бухоблік та пп. 2.3 Порядку №88, тобто:

  • назву роботодавця, який склав цю відомість;
  • дату її складання (це дата видачі);
  • ПІБ працівників та кількість подарунків, які вони отримали;
  • підписи працівників, які отримали подарунки;
  • посади, ПІБ та підписи тих осіб, які склали цю відомість.

Роздача проводиться згідно відомості. А вже на підставі оформленої відомості з підписами працівників, які отримали квитки (подарунки), складається акт на списання таких подарунків.

 

ПДФО та ВЗ

Статтею 165 ПКУ встановлено перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, зокрема, вартість дарунків – у частині, що не перевищує 25% однієї МЗП (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (пп. 165.1.39 ПКУ), яка у 2023 році складає 1625,00 грн.

У випадку, якщо вартість квитка перевищуватиме вказаний розмір, то сума такого перевищення оподатковується ПДФО як додаткове благо з урахуванням положень пп. 164.5 ПКУ, а оскільки подарунок надається у негрошовій формі, то до суми перевищення застосовується натуральний коефіцієнт - 1,2195. Також сума перевищення оподатковується військовим збором без застосування натурального коефіцієнту.

У додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ неоподатковувана вартість квитків відображається за ознакою доходу «160». А от оподатковувана частина - відображається за ознакою доходу «126». При цьому саме такий оподаткований дохід треба показати в графах 3 і 3а у вартості, збільшеній на натуральний коефіцієнт.

 

ЄСВ

На вартість розданих квитків ЄСВ не нараховується, оскільки відповідно до пп. 8 розділу ІІ Переліку № 1170 вартість подарунків до свят і квитків на видовищні заходи для дітей працівників є виплатами за рахунок коштів роботодавця, на які ЄСВ не нараховується.

 

Податок на прибуток

Згідно з пп. 134.1.1 ПКУ об’єктом оподаткування податком на прибуток є фінрезультат до оподаткування, визначений за правилами бухгалтерського обліку. При цьому спеціальних податкових різниць щодо таких подарунків, наданих фізособам, ПКУ не передбачено.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»