• Посилання скопійовано

Дохід від продажу корпоративних прав в майновій декларації

Як правильно відобразити в декларації про майновий стан дохід від продажу корпоративних прав, враховуючи, що фізособа є керівником декількох підприємств? Зрозуміло, що з отриманого доходу сплачується 18% ПДФО і 1,5% ВЗ

Інвестиційний прибуток (дохід), отриманий фізичною особою – резидентом від продажу іншій фізичній особі корпоративних прав у вигляді частки статутного капіталу включається до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку.

Інвестиційний прибуток розраховується за правилами визначеними пп. 170.2.2 ПКУ. При цьому, фізична особа, яка отримує такий прибуток, необхідно подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Розрахунок податкових зобов’язань ПДФО, отриманих від операцій з інвестиційними активами, здійснюється у Додатку Ф1 до Декларації.

Слід зазначити, що Декларація подається до контролюючого органу за місцем реєстрації фізичної особи за базовий звітний період, що дорівнює календарному року для фізичних осіб – платників ПДФО – до 01 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV ПКУ.

Якщо договір купівлі-продажу інвестиційного активу, укладений у звітному році, а кошти від продажу інвестиційного активу фактично надійдуть у наступному році, то платнику ПДФО необхідно задекларувати дохід у вигляді інвестиційного прибутку за підсумками року, в якому фактично отриманий такий дохід. Аналогічний підхід використовується і у випадках часткового надходження коштів на протязі декількох років при продажі інвестиційного активу.

Після подачі Декларації фізична особа сплачує ПДФО за ставкою 18% та військовий збір за ставкою 1,5%.

Звертаємо увагу, що не підлягає оподаткуванню та не включається до загального річного оподатковуваного доходу, зокрема, дохід, отриманий платником ПДФО протягом звітного податкового року від продажу інвестиційних активів, якщо сума такого доходу не перевищує: у 2022 році –  3 470 грн, у 2023 році – 3 760 грн (пп. 170.2.8 ПКУ).

 

Заповнення додатка Ф1

Операції з інвестиційними активами фізособа розраховує в розділі І:  

  • у графі 2 вказують вид інвестиційного активу за цифровим кодом, в даному випадку, це корпоративні права, код «1»;
  • у графі 3 — назву і характеристику інвестиційного активу«корпоративні права ТОВ «Веселка»;
  • у графі 4 – зазначається сума від продажу корпоративних прав;
  • у графі 5 – вказується сума, яка була понесена на придбання цих корпоративних прав;
  • у графі 6 – буде фінансовий результат, тобто прибуток або збиток від продажу корпоративних прав, в даному випадку сума прибутку.

Визначена сума фінансового результату (прибутку) переноситься в рядок «Усього» та рядки 3,1 та 3.

 

В розділі ІІ:

  • у рядках 4.2 та 4 – зазначається сума утриманого ПДФО з отриманого доходу від продажу корпоративних прав;
  • у рядках 5.2 та 5 - зазначається сума утриманого ВЗ з отриманого доходу від продажу корпоративних прав.

Дані з додатка Ф1 переносяться до декларації наступним чином:

  • рядок 3.1 (сума інвестиційного прибутку) переноситься в графу 3 рядка 10.8 декларації;
  • рядки 4.2 та 5.2 (суми утриманих ПДФО та ВЗ, які підлягають сплаті) переноситься до граф 6 та 7 рядка 10.8 декларації.

Сума ПДФО, що підлягає сплаті переноситься до рядків 13 та 20.1 розділу V декларації, а сума ВЗ до рядка 21.1 відповідно.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Помилкова виплата винагороди гіг-спеціаліста на його рахунок ФОПа
    Резидентом Дія. Сіті помилково виплачена винагорода гіг-спеціалісту на його рахунок ФОПа. Які наслідки і ризики для резидента, якщо в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ відображена винагорода гіг-спеціалісту?
    01.05.20249
  • Крадіжка ДП у закордонному відрядженні: витрати та ПДФО та ВЗ з водія
    Водій-далекобійник перебував у закордонному відрядженні. За даними тахографа водій зупинився на території без охорони. Під час відпочинку водія було злито з баку дизпаливо. Директор в телефонному режимі прийняв рішення не залучати поліцію країни перебування водія. Після повернення водій надав доповідну записку і директор видав наказ з рішенням не стягувати з водія компенсацію вкраденого палива. Чи може підприємство включити до витрат вартість вкраденого палива і чи потрібно утримувати з водія ПДФО і ВЗ?
    25.04.202433
  • Сплата ПДФО та ВЗ при часткових платежах за нерухомість
    Юрособа планує придбати у фізособи нерухоме майно, включаючи земельну ділянку. За договором оплата буде здійснюватися авансовими платежами протягом року, а перехід права власності відбудеться після здійснення повного розрахунку. Коли слід платити ПДФО і ВЗ – при здійсненні авансових платежів чи після переходу права власності на майно?
    19.04.202425
  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.2024158
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202435