• Посилання скопійовано

Допомога на поховання родича: що з оподаткуванням?

Чи оподатковується ПДФО за ставкою 18% матеріальна допомога на поховання родичів у розмірі посадового окладу, якщо він складає 3674,00 грн? Як відобразити її в об'єднаній звітності?

Насамперед зазначимо, що така допомога надається на підставі заяви отримувача та наказу керівника.

 

ПДФО та ВЗ

В даній ситуації виплатити працівнику допомогу на поховання родича можна у вигляді нецільової благодійної допомоги в розмірі 3740,00 грн на підставі пп. 170.7.3 ПКУ.

Оскільки відповідно до пп. 170.7.3 ПКУ не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у т. ч. матеріальної, що надається резидентами – юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абз. 1 пп. 169.4.1 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року. Тобто суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (у 2022 році це 3740 грн  (2481,00 грн х 1,4)). 

Таким чином, надання працівнику матеріальної допомоги на поховання родича у розмірі 3674,00 грн не оподатковуватиметься ПДФО, а відповідно і ВЗ, оскільки є менше за оподатковану суму 3740,00 грн.

Проте, виплату такої допомоги працівнику потрібно відобразити у графах 3а та 3 в Додатку 4ДФ Об’єднаної звітності за ознакою доходу «169». 

 

ЄСВ

Для роботодавців базою нарахування ЄСВ для застрахованих осіб є сума заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. у натуральній формі (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ). 

Згідно з п. 14 Порядку №1170 матеріальна  допомога  разового  характеру,  що надається окремим працівникам у зв'язку із сімейними обставинами, на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання входить до виплат на які не нараховується ЄСВ.

Крім того, нецільова матеріальна допомога не належить до фонду оплати праці (пп. 3.31 Інструкції №5). 

Таким чином, надана працівнику матеріальна допомога на поховання родича не є базою для нарахування ЄСВ, відповідно вона не відображається в Додатку 1об’єднаної звітності.

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Оподаткування юридичних послуг, які надані підприємству фізособою
    Юрист надає підприємству (ТОВ) послуги за договором про надання послуг. Надання послуг оформлюється актом. Після підписання акту виплачується винагорода з утриманням податків – ПДФО (18%) та ВЗ (1,5%). Чи потрібно нараховувати ЄСВ на суму винагороди?
    27.01.202396
  • Чи є знижка на послуги паркування додатковим благом?
    Суб’єкт господарювання проводитиме акцію, за умовами якої будь-який власник платіжних карток фізособа, який сплачуватиме послуги паркування більш як за 2 години в період з 01 по 30 січня, отримуватиме знижку 10%. Чи буде така знижка додатковим благом фізосіб, яка підлягає оподаткування ПДФО та ВЗ?
    02.01.202320
  • Автоцивілка та ДЦВ оплачені підприємством за орендоване авто у ФО: ПДФО, ВЗ та ЄСВ
    ФО (є працівником підприємства "Б") здає в оренду авто підприємству "А". Підприємство "А" здає його в суборенду підприємству "Б". Суборендар сплачує автоцивілку і добровільне страхування цивільної відповідальності (ДЦВ) за авто, і договір на страхування укладається між страховою компанією і підприємством "Б". Чи виникає ПДФО, ВЗ і ЄСВ щодо цих страхових платежів у Підприємства "Б"? Якщо так, то як відобразити в звітності і коли треба сплатити податки?
    26.12.202272
  • Коли контролююча фізособа звільняється від оподаткування доходів КІК?
    Директор заснував в кінці 2022 КІК у Польщі. Повідомлення про створення КІК подано. Оскільки між Україною та Польщею підписана Конвенція про уникнення подвійного оподаткування, сплачувати податок в Україні не потрібно буде. Як це застосовується на практиці? За 2022 рік потрібно буде подати Декларацію про майновий стан, де в додатку КІК відобразити прибуток по КІК? Але як при цьому не сплатити податок ПДФО?
    19.12.2022111
  • Генератори працівникам у подарунок: що з оподаткуванням?
    Підприємство планує передати безоплатно (подарувати) працівникам генератори та електроакумулятори для покращення соціально-побутових умов. Обладнання імпортоване з використання податкової пільги з ПДВ та мита. Передача обладнання здійснюється частинами: листопад 2022 р. - 17 генераторів, грудень 2022 р. - 23 акумулятори. Які податкові наслідки даної операції (ПДФО, ВЗ, ЄСВ, ПДВ)? Як документально оформити дану операцію?
    02.12.2022853