Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Декларація про майновий стан і доходи ФОПа, яка йде в декрет

Як заповнити декларацію про майновий стан та доходи жінки-підприємця, яка отримала лікарняний по вагітності та пологах, наприклад, 17.04.2022 р.? Чи необхідно подати «Звітну» «Довідкову» декларацію? Як заповнити Додаток 1 з ЄСВ?

Тип декларації про майновий стан та доходи «довідкова» разом із типом «звітна» заповнюється ФОПом, зокрема, якщо він буде  отримувати допомогу по вагітності та пологах, за ідентифікатором F0100412 Податкова декларація про майновий стан і доходи (довідкова) з додатком ЄСВ 1 «Розрахунок сум нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» – за ідентифікатором форми F0141912 (подається у разі призначення пенсії/призначення матеріального забезпечення, страхових виплат). Звітний період – місяць (подається з 01.01.2022), термін подання – щомісячно з першого числа звітного місяця без обмеження граничного строку подання.

Фрагменти заповнення покажемо на зразках, враховуючи зазначену дату в запитанні, необхідних рядків та граф Декларації про майновий стан і доходи (зразок 1) та додатку ЄСВ 1 (зразок 2).

 

Декларація про майновий стан і доходи

Відповідно до п. 1 розділу IІІ Інструкції №859, Декларація типу «звітна» або «звітна нова» із одночасним зазначенням додаткової позначки «довідкова» - це декларація, що подається платниками єдиного внеску, зокрема до дати настання страхового випадку.

Зразок 1>>

 

Додаток ЄСВ1

Відповідно до п. 5 розділу IV Інструкції №859 під час подання розрахунку «призначення матеріального забезпечення, страхових виплат» платнику єдиного внеску необхідно одночасно зазначити позначкою «х»:

  • необхідний тип декларації «звітна»;
  • додаткову позначку «довідкова»;
  • номер календарного місяця (числове значення), в якому подається така декларація.

Звертаємо увагу, тип декларації «уточнююча» при поданні «призначення матеріального забезпечення, страхових виплат» не застосовується.

У разі необхідності впродовж року призначення матеріального забезпечення, страхових виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, позначкою «х» зазначається тип форми «призначення матеріального забезпечення, страхових виплат». Розрахунок з такою позначкою повинен містити дані актуальні до дати настання страхового випадку за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням. Тобто у розділі 8 потрібно показати період перебування ФОП як платника ЄСВ, за який сплачено страхові внески, з дня закінчення попереднього звітного періоду до дати настання страхового випадку (останнє число місяця перед місяцем настання страхового випадку.

Зразок 2>>

Платники єдиного внеску, які подали впродовж звітного року розрахунок з типом форми «призначення матеріального забезпечення, страхових виплат», зобов’язані в терміни визначені ПКУ подати розрахунок за звітний (податковий) період.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Декларація

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі