Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Оподаткування земельної ділянки за договором управління майном

ТОВ уклало договір управління земельною ділянкою з фізособою. Вигода від управління земельною ділянкою належить фізособі, яку сплачує ТОВ в певному розмірі. Чи є ТОВ податковим агентом щодо фізособи? Чи є ця операція об’єктом оподаткування ВЗ та ПДФО для ТОВ?

Відповідно до ч. 1 ст. 1029 ЦКУ, за договором управління майном одна сторона (установник управління) передає другій стороні (управителеві) на певний строк майно в управління, а друга сторона зобов'язується за плату здійснювати від свого імені управління цим майном в інтересах установника управління або вказаної ним особи (вигодонабувача).

Згідно з ст. 1034 ЦКУ зазначено, що вигоди від майна, що передане в управління, належать установникові управління. Установник управління може вказати в договорі особу, яка має право набувати вигоди від майна, переданого в управління (вигодонабувача).

Майно, передане в управління, має бути відокремлене від іншого майна установника управління та від майна управителя.  Майно, передане в управління, має обліковуватися в управителя на окремому балансі, і щодо нього ведеться окремий облік. Розрахунки, пов'язані з управлінням майном, здійснюються на окремому банківському рахунку (ч. 3 ст. 1030 ЦКУ).

Строк дії установлюється за домовленістю сторін. Якщо в договорі не зазначено строк дії, то за загальним правилом він уважається укладеним на п’ять років (ст. 1036 ЦКУ).

Після припинення договору майно, що передавалось в управління, або майно, набуте у процесі такого управління, повертається установникові управління у визначеному законодавством порядку (ч. 3 ст. 1044 ЦКУ).

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника ПДФО включається, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому пп. 170.1 ПКУ (пп. 164.2.5 ПКУ).

Підпунктом 170.1.1 ПКУ передбачено, що податковим агентом платника ПДФО – орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар.

При цьому об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством з питань оренди землі.

Доходи, отримані від надання в оренду (суборенду) земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування (виплати) за ставкою 18%.

Такі доходи також підлягають оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5% від об’єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ (пп. 1.3 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ).

Отже, при виплаті доходів фізособі за операціями по договору управління майном орендар є податковим агентам та зобов’язаний утримувати ПДФО та військовий збір. Так само оподатковується і дохід фізособи від надання майна в управління.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Оренда , ПДФО , Земля , Військовий збір

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі