Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Юрособа - орендар оплатила страховку орендованого у фізособи авто: чи утримувати ПДФО?

Юрособа орендувала у фізособи (він же директор та засновник) авто. За договором, юрособа має компенсувати витрати щодо сплати страховки за час оренди. Але рахунок на оплату страховки отримали на юрособу і оплатили. Чи є це додатковим благом для фізособи - орендодавця?

Відповідно до ч. 2 ст. 801 ЦКУ, витрати, пов'язані з використанням транспортного засобу (ТЗ), в тому числі зі сплатою податків та інших платежів, несе наймач.

Відповідно до Закону №1961, обов'язок страхування цивільно-правової відповідальності покладено на власників ТЗ.

Причому відповідно до п. 1.6 ст. 1 цього Закону, до власників транспортних засобів відносяться в тому числі юридичні особи, які відповідно до законів України є законними власниками (користувачами) наземних транспортних засобів на основі договору оренди.

Тобто, обов’язок зі сплати обов’язкової страховки лежить на орендареві, яким в даній ситуації є юрособа.

Отже, додаткове благо у фізособи - орендодавця не виникає, тому утримувати ПДФО і ВЗ з суми страховки, яку оплатила юрособа орендар, не потрібно.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Автотранспорт , Витрати , Оренда , ПДФО , Підприємці , Страхування , Договір , Військовий збір

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Вам потрібен новий ПКУ?

Тисніть на кнопку >>

Закрити +