• Посилання скопійовано

Сплата ПДФО на помилковий рахунок бюджетної класифікації: чи буде штраф?

В результаті проведеної інвентаризації розрахунків було виявлено помилкове перерахування ПДФО за неправильним рахунком бюджетної класифікації. Чи буде трактуватись податківцями така помилка як несвоєчасна сплата податку? Чи потрібно подавати заяву для виправлення такої помилки?

Пунктом 36.1 ПКУ встановлено, що податковим обов’язком визнається обов’язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

При цьому, податківці у підкатегорії 132.01, «ЗІР» підходять доволі фіскально до платежів, що здійсненні не за тим рахунком бюджетної класифікації: «Якщо платник податків невірно заповнив реквізити платіжних документів або помилково спрямував кошти на невідповідний код бюджетної класифікації, кошти не надійдуть до відповідного рахунку бюджетної класифікації, а отже не буде погашена сума грошового зобов’язання платника податків».

Аналогічний підхід наводили податківці і у листах від 20.11.2015 р. №24785/6/99-99-10-03-02-15 та від 21.06.2016 р. №13668/6/99-99-15-02-02-15.

Тому, вочевидь, при перевірці податківці трактуватимуть цю помилку як порушення, а саме — як неперерахування (несплату) податку в установлений термін.

Однак наразі маємо і позитивні рішення суду щодо цього питання (зокрема, постанови ВС від 29.08.2018 р. у справі №804/5320/13-а, від 12.06.2018 р. у справі №826/1/16, постанову ВСУ від 30.01.2018 р. у справі №810/875/17, постанову ВС від 11.12.2018 р. у справі №804/444/16), в яких зазначається, що оскільки сплата податку було здійснено підприємством своєчасно та кошти фактично надійшли до бюджету, то неправильне зазначення номеру рахунку у платіжному дорученні не є достатньою правовою підставою для висновку про несплату необхідної суми грошового зобов’язання у визначений податковим законодавством строк.

А отже, помилкове перерахування коштів за неправильним рахунком бюджетної класифікації не може свідчити про несплату податку у встановлені строки і не призводить до негативних наслідків або збитків для відповідного бюджету в цілому.

В той же час, платник податку може подати до контролюючого органу заяву у довільній формі з проханням перерахувати кошти, що були сплачені за помилковим рахунком бюджетної класифікації на правильний – таким чином вжити відповідних заходів на спрямування коштів за належністю (тобто не повертати кошти на свій рахунок, а саме перерахувати кошти, що були сплачені за помилковим рахунком бюджетної класифікації на вірний).

Враховуючи зазначене вище вважаємо, що платник податку в даному випадку має подати відповідну заяву до контролюючого органу, а у разі накладення податковим органом під час перевірки штрафних санкцій за несвоєчасну сплату такого податку платник податку може звернутись до суду для оскарження такого рішення посилаючись на те, що зобов’язання щодо перерахування податку все ж таки було виконано і втрат бюджету не відбулось.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як оподаткувати оплату тренінгу та харчування для працівників?
    Підприємство оплатило контрагенту послуги з тренінгу для своїх працівників, а також вартість кави-брейків (без порцій) та обідів (15 порцій) і вечерь (15 порцій). Чи виникає у такій ситуації додаткове благо? Якщо так, то що саме буде додатковим благом і коли його слід оподаткувати?
    19.11.202446
  • Як оподаткувати ПДФО та ВЗ інфляційне збільшення суми боргу?
    Згідно з рішенням суду з банку на користь фізособи підлягає стягненню: проценти за договорами банківського вкладу; інфляційне збільшення суми боргу; три відсотки річних від простроченої суми боргу. Як ці суми оподатковуються ПДФО та ВЗ?
    12.11.2024186
  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20241 4854
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202423
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202436