Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Сплата ПДФО на помилковий рахунок бюджетної класифікації: чи буде штраф?

В результаті проведеної інвентаризації розрахунків було виявлено помилкове перерахування ПДФО за неправильним рахунком бюджетної класифікації. Чи буде трактуватись податківцями така помилка як несвоєчасна сплата податку? Чи потрібно подавати заяву для виправлення такої помилки?

Пунктом 36.1 ПКУ встановлено, що податковим обов’язком визнається обов’язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

При цьому, податківці у підкатегорії 132.01, «ЗІР» підходять доволі фіскально до платежів, що здійсненні не за тим рахунком бюджетної класифікації: «Якщо платник податків невірно заповнив реквізити платіжних документів або помилково спрямував кошти на невідповідний код бюджетної класифікації, кошти не надійдуть до відповідного рахунку бюджетної класифікації, а отже не буде погашена сума грошового зобов’язання платника податків».

Аналогічний підхід наводили податківці і у листах від 20.11.2015 р. №24785/6/99-99-10-03-02-15 та від 21.06.2016 р. №13668/6/99-99-15-02-02-15.

Тому, вочевидь, при перевірці податківці трактуватимуть цю помилку як порушення, а саме — як неперерахування (несплату) податку в установлений термін.

Однак наразі маємо і позитивні рішення суду щодо цього питання (зокрема, постанови ВС від 29.08.2018 р. у справі № 804/5320/13-а, від 12.06.2018 р. у справі № 826/1/16, постанову ВСУ від 30.01.2018 р. у справі № 810/875/17, постанову ВС від 11.12.2018 р. у справі № 804/444/16), в яких зазначається, що оскільки сплата податку було здійснено підприємством своєчасно та кошти фактично надійшли до бюджету, то неправильне зазначення номеру рахунку у платіжному дорученні не є достатньою правовою підставою для висновку про несплату необхідної суми грошового зобов’язання у визначений податковим законодавством строк.

А отже, помилкове перерахування коштів за неправильним рахунком бюджетної класифікації не може свідчити про несплату податку у встановлені строки і не призводить до негативних наслідків або збитків для відповідного бюджету в цілому.

В той же час, платник податку може подати до контролюючого органу заяву у довільній формі з проханням перерахувати кошти, що були сплачені за помилковим рахунком бюджетної класифікації на правильний – таким чином вжити відповідних заходів на спрямування коштів за належністю (тобто не повертати кошти на свій рахунок, а саме перерахувати кошти, що були сплачені за помилковим рахунком бюджетної класифікації на вірний).

Враховуючи зазначене вище вважаємо, що платник податку в даному випадку має подати відповідну заяву до контролюючого органу, а у разі накладення податковим органом під час перевірки штрафних санкцій за несвоєчасну сплату такого податку платник податку може звернутись до суду для оскарження такого рішення посилаючись на те, що зобов’язання щодо перерахування податку все ж таки було виконано і втрат бюджету не відбулось.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Інвентаризація , ПДФО , Штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі