• Посилання скопійовано

Тестування працівників на COVID-19: що з оподаткуванням?

Підприємство уклало договір з держструктурою на проведення аналізу крові методом ІФА (тестування COVID-19) своїм працівникам. Чи треба ці витрати оподатковувати ПДФО, ВЗ та ЄСВ?

На практиці, будь-який огляд працівників з метою встановлення придатності до роботи і запобігання професійним захворюванням, а також з метою охорони здоров'я населення вважається медичним оглядом, які можуть проводитися виключно медичними працівниками у визначених законом випадках.

Випадки обов'язкового медичного огляду працівників прямо передбачені законом (ст. 169, 191 КЗпП). Обов'язкові медичні огляди працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб, проводяться за рахунок роботодавців, що встановлено в ст. 17 Закону «Про охорону праці», ст. 21 Закону  «Про захист населення від інфекційних хвороб», ст. 26 Закону «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».

Випадки обов'язкового медичного огляду для працівників при карантині/епідемії не передбачені на законодавчому рівні, в тому числі постановою Кабміну від 11.03.2020 р. №211 про введення карантину на території України.

Разом з тим, це не виключає можливості проведення роботодавцями заходів контролю стану здоров'я працівників. Для впровадження подібних заходів, керівник  видає наказ із зазначенням переліку заходів з контролю стану здоров'я працівників у період карантину.  В такому випадку при виявленні симптомів гострих респіраторних захворювань компанія може рекомендувати працівникові пройти тестування на COVID-19.

Водночас, оскільки відсутня обов'язковість медичного огляду для працівників при карантині/епідемії, то діють загальні норми оподаткування ПДФО та ВЗ.

Так, податківці зауважують, що у разі, якщо за рахунок коштів юридичної особи (роботодавця) проводиться медичний огляд фізичних осіб (працівників), які не зазначені у Переліку №559, то вартість такого огляду включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу працівників як додаткове благо і оподатковується ПДФО та військовим збором на загальних підставах. При цьому дохід, отриманий платником податку як додаткове благо, відображається податковим агентом (роботодавцем) у податковому розрахунку ф. №1ДФ під ознакою доходу «126».

Витрати на проведення  медичних оглядів працівників не згадані в розд. 2 Інструкції №5. Отже, їх суми не включаються до складу виплат, що формують фонд оплати праці підприємства. Це, своєю чергою, означає, що до бази нарахування ЄСВ суми зазначених  витрат не потрапляють.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як оподаткувати оплату тренінгу та харчування для працівників?
    Підприємство оплатило контрагенту послуги з тренінгу для своїх працівників, а також вартість кави-брейків (без порцій) та обідів (15 порцій) і вечерь (15 порцій). Чи виникає у такій ситуації додаткове благо? Якщо так, то що саме буде додатковим благом і коли його слід оподаткувати?
    19.11.202454
  • Як оподаткувати ПДФО та ВЗ інфляційне збільшення суми боргу?
    Згідно з рішенням суду з банку на користь фізособи підлягає стягненню: проценти за договорами банківського вкладу; інфляційне збільшення суми боргу; три відсотки річних від простроченої суми боргу. Як ці суми оподатковуються ПДФО та ВЗ?
    12.11.2024187
  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20241 4974
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202423
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202436