Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Тестування працівників на COVID-19: що з оподаткуванням?

Підприємство уклало договір з держструктурою на проведення аналізу крові методом ІФА (тестування COVID-19) своїм працівникам. Чи треба ці витрати оподатковувати ПДФО, ВЗ та ЄСВ?

На практиці, будь-який огляд працівників з метою встановлення придатності до роботи і запобігання професійним захворюванням, а також з метою охорони здоров'я населення вважається медичним оглядом, які можуть проводитися виключно медичними працівниками у визначених законом випадках.

Випадки обов'язкового медичного огляду працівників прямо передбачені законом (ст. 169, 191 КЗпП). Обов'язкові медичні огляди працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб, проводяться за рахунок роботодавців, що встановлено в ст. 17 Закону «Про охорону праці», ст. 21 Закону  «Про захист населення від інфекційних хвороб», ст. 26 Закону «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».

Випадки обов'язкового медичного огляду для працівників при карантині/епідемії не передбачені на законодавчому рівні, в тому числі постановою Кабміну від 11.03.2020 р. №211 про введення карантину на території України.

Разом з тим, це не виключає можливості проведення роботодавцями заходів контролю стану здоров'я працівників. Для впровадження подібних заходів, керівник  видає наказ із зазначенням переліку заходів з контролю стану здоров'я працівників у період карантину.  В такому випадку при виявленні симптомів гострих респіраторних захворювань компанія може рекомендувати працівникові пройти тестування на COVID-19.

Водночас, оскільки відсутня обов'язковість медичного огляду для працівників при карантині/епідемії, то діють загальні норми оподаткування ПДФО та ВЗ.

Так, податківці зауважують, що у разі, якщо за рахунок коштів юридичної особи (роботодавця) проводиться медичний огляд фізичних осіб (працівників), які не зазначені у Переліку № 559, то вартість такого огляду включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу працівників як додаткове благо і оподатковується ПДФО та військовим збором на загальних підставах. При цьому дохід, отриманий платником податку як додаткове благо, відображається податковим агентом (роботодавцем) у податковому розрахунку ф. №1ДФ під ознакою доходу «126».

Витрати на проведення  медичних оглядів працівників не згадані в розд. 2 Інструкції №5. Отже, їх суми не включаються до складу виплат, що формують фонд оплати праці підприємства. Це, своєю чергою, означає, що до бази нарахування ЄСВ суми зазначених  витрат не потрапляють.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Єдиний соціальний внесок , ПДФО , Військовий збір , COVID-19

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 5

Новини по темі

Консультації по темі