• Посилання скопійовано

Тестування працівників на COVID-19: що з оподаткуванням?

Підприємство уклало договір з держструктурою на проведення аналізу крові методом ІФА (тестування COVID-19) своїм працівникам. Чи треба ці витрати оподатковувати ПДФО, ВЗ та ЄСВ?

На практиці, будь-який огляд працівників з метою встановлення придатності до роботи і запобігання професійним захворюванням, а також з метою охорони здоров'я населення вважається медичним оглядом, які можуть проводитися виключно медичними працівниками у визначених законом випадках.

Випадки обов'язкового медичного огляду працівників прямо передбачені законом (ст. 169, 191 КЗпП). Обов'язкові медичні огляди працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб, проводяться за рахунок роботодавців, що встановлено в ст. 17 Закону «Про охорону праці», ст. 21 Закону  «Про захист населення від інфекційних хвороб», ст. 26 Закону «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».

Випадки обов'язкового медичного огляду для працівників при карантині/епідемії не передбачені на законодавчому рівні, в тому числі постановою Кабміну від 11.03.2020 р. №211 про введення карантину на території України.

Разом з тим, це не виключає можливості проведення роботодавцями заходів контролю стану здоров'я працівників. Для впровадження подібних заходів, керівник  видає наказ із зазначенням переліку заходів з контролю стану здоров'я працівників у період карантину.  В такому випадку при виявленні симптомів гострих респіраторних захворювань компанія може рекомендувати працівникові пройти тестування на COVID-19.

Водночас, оскільки відсутня обов'язковість медичного огляду для працівників при карантині/епідемії, то діють загальні норми оподаткування ПДФО та ВЗ.

Так, податківці зауважують, що у разі, якщо за рахунок коштів юридичної особи (роботодавця) проводиться медичний огляд фізичних осіб (працівників), які не зазначені у Переліку № 559, то вартість такого огляду включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу працівників як додаткове благо і оподатковується ПДФО та військовим збором на загальних підставах. При цьому дохід, отриманий платником податку як додаткове благо, відображається податковим агентом (роботодавцем) у податковому розрахунку ф. №1ДФ під ознакою доходу «126».

Витрати на проведення  медичних оглядів працівників не згадані в розд. 2 Інструкції №5. Отже, їх суми не включаються до складу виплат, що формують фонд оплати праці підприємства. Це, своєю чергою, означає, що до бази нарахування ЄСВ суми зазначених  витрат не потрапляють.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Крадіжка ДП у закордонному відрядженні: витрати та ПДФО та ВЗ з водія
    Водій-далекобійник перебував у закордонному відрядженні. За даними тахографа водій зупинився на території без охорони. Під час відпочинку водія було злито з баку дизпаливо. Директор в телефонному режимі прийняв рішення не залучати поліцію країни перебування водія. Після повернення водій надав доповідну записку і директор видав наказ з рішенням не стягувати з водія компенсацію вкраденого палива. Чи може підприємство включити до витрат вартість вкраденого палива і чи потрібно утримувати з водія ПДФО і ВЗ?
    25.04.202422
  • Сплата ПДФО та ВЗ при часткових платежах за нерухомість
    Юрособа планує придбати у фізособи нерухоме майно, включаючи земельну ділянку. За договором оплата буде здійснюватися авансовими платежами протягом року, а перехід права власності відбудеться після здійснення повного розрахунку. Коли слід платити ПДФО і ВЗ – при здійсненні авансових платежів чи після переходу права власності на майно?
    19.04.202423
  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.2024142
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202434
  • Як оплатити послуги коворкінгу для дистанційних працівників без ПДФО та ВЗ?
    Деякі працівники переїхали з Києва, де у компанії офіс, в інші населені пункти та продовжують працювати в компанії. Для виконання своїх обов’язків вони іноді користуються послугами коворкінгу, які оплачують за власний рахунок. Чи виникає ПДФО, ВЗ та ЄСВ при поданні авансового звіту на компенсацію витрат по коворкінгу або оплаті послуг коворкінгу корпоративною карткою?
    02.04.202434