Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Надання матеріальної допомоги на лікування: що з оподаткуванням?

Релігійна організація сплатила медзакладу згідно з рахунком за медпослуги 60 тис. грн для фізособи, яка не є працівником організації. У статуті прописано благодійну діяльність (і КВЕД також є), але згідно з законодавством релігійна організація не підпадає під статус благодійної організації. Чи повинна організація сплачувати податки та які?

Цільова матдопомога на лікування  може бути надана фізособі без сплати податків незалежно від статусу надавача. Для цього в ПКУ передбачена окрема норма.

Так, згідно з пп. 170.7.4 ПКУ, не включається до оподатковуваного доходу фізособи цільова благодійна допомога, що надається резидентами - юридичними чи фізичними особами у будь-якій сумі (вартості)  закладу охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг з лікування платника податку або члена його сім'ї першого ступеня споріднення для придбання ліків (донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування осіб з інвалідністю) у розмірах, що не перекриваються виплатами з фонду загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування, крім витрат на косметичне лікування або косметичну хірургію (включаючи косметичне протезування, не пов'язане з медичними показаннями), водолікування та геліотерапію, не пов'язані з хронічними захворюваннями, лікування та протезування зубів з використанням дорогоцінних металів, гальванопластики та порцеляни, аборти (крім абортів, які проводяться за медичними показаннями, або якщо вагітність стала наслідком зґвалтування), операції з переміни статі; лікування венеричних захворювань (крім СНІДу та венеричних захворювань, причиною яких стало нестатеве зараження або зґвалтування), лікування тютюнової чи алкогольної залежності; придбання ліків, медичних засобів та пристосувань, які не включені до переліку життєво необхідних, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Отже, якщо умови цього підпункту ПКУ виконані, зазначена сума допомоги на лікування не включається до оподатковуваного доходу фізособу, тож відповідно ПДФО та ВЗ не виникає. Якщо умови не виконуються, сума є додатковим благом та оподатковується ПДФО (із застосуванням натурального коефіцієнту) та військовим збором (без застосування коефіцієнту).

На підставі п. 13 р.II Переліку №1170 ЄСВ на суму такої допомоги не нараховується.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
ПДФО , Матеріальна допомога , Військовий збір , Медицина

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі