Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Придбано рухоме майно у фізособи: що з оподаткуванням?

Підприємство на загальній системі оподаткування (платник ПДВ) придбало вантажний кран та екскаватор у фізособи. На даний час оплату ще не проведено. Які податки та в якому розмірі має сплатити підприємство при такому придбанні?

Згідно з пп. 173.1 ПКУ, дохід фізособи від продажу (обміну) об'єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною в пп. 167.2 ПКУ (5%).

Дохід від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче оціночної вартості цього об’єкта, визначеної згідно із законом.

У разі, якщо стороною договору купівлі-продажу об'єкта рухомого майна є юрособа чи фізособа - підприємець, така особа вважається податковим агентом платника податку та зобов'язана виконати всі визначені цим розділом функції податкового агента. При цьому податковий агент утримує податок за ставкою 5% за умови проведення професійної оцінки рухомого майна.

Додатково з суми доходу також утримується військовий збір (1,5%) (пп.16-1 підрозділу 10 Перехідних положень ПКУ).

Отже, юрособа в такому випадку є податковим агентом та має утримати з доходу фізособи ПДФО за ставкою 5% та військовий збір 1,5%. Дохід при цьому має бути не нижче оціночної вартості рухомого майна.

Крім того, виплату та оподаткування доходу фізособи від продажу  необхідно відобразити у ф. №1ДФ з ознакою доходу «105».

Відповідно до пп. 168.1.2 ПКУ ПДФО та ВЗ  сплачуються до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу фізичній особі – продавцю вантажного крана та екскаватора.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
1-ДФ , Доходи , ПДФО , Нерухомість , Військовий збір

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі