Перевезення роботодавцем працівників до місця роботи та/або з роботи до дому є для таких працівників додатковим благом на підставі пп. 164.2.17 ПКУ. Цією нормою ПКУ вказано, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником як додаткове благо, зокрема, у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку.
Також таке додаткове благо підлягає оподаткуванню військовим збором. При цьому утримувати військовий збір потрібно із суми нарахованої вартості безкоштовного перевезення без її збільшення на натуральний коефіцієнт.
ЄСВ
Постановою КМУ від 22.12.2010 р. №1170 затверджено Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується ЄСВ. Відповідно до цього Переліку витрати на перевезення працівників до місця роботи як власним, так і орендованим транспортом (крім оплати праці водіїв), не є базою нарахування ЄСВ.
ПДФО і ВЗ
Якщо роботодавець організовує безкоштовну доставку співробітників на роботу/з роботи, то формально в них виникає дохід у вигляді додаткового блага (пп. «е» пп. 164.2.17 ПКУ).
Податківці зауважують (див. тут на прикладі харчування), що ПКУ не передбачено надання додаткового блага неперсоніфікованим особам. А якщо перевезення працівників не персоніфіковані, то й ПДФО з військовим збором не утримуються. У роботодавця в такій ситуації відсутня об’єктивна можливість визначити достовірно дохід кожного працівника, що скористався послугами доставки. А якщо дохід визначити неможливо, то й питання з ПДФО відпадає само собою. Відповідно ВЗ також утримувати не потрібно.
Таким чином, дохід розглядається як додаткове благо лише тоді, якщо його одержав безпосередньо конкретний платник податку-фізособа.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись