• Посилання скопійовано

Повторне неподання декларації про доходи: штрафи

В 2012 році ФОП не подав до ДПІ декларацію про майновий стан і доходи за 2011 рік. За дане правопорушення на нього було накладено штрафну санкцію у розмірі 170,00 грн. Сплата штрафу відбулася в жовтні 2012 року. За 2012 рік декларація також не здана. Яка відповідальність буде у ФОП у 2013 році?

Відповідно до п. 177.5 ПКУ підприємець, який застосовує загальну систему оподаткування, зобов’язаний подати до ДПС річну податкову декларацію. Форма декларації затверджена наказом Мінфіну України від 07.11.2011 р. №1395 (у редакції наказу Мінфіну України від 03.02.2012 р. №84).

ФОП, що не отримували протягом звітного року доходів, також зобов’язані подати таку декларацію, але з прочерками.

За 2012 рік підприємці повинні були відзвітувати не пізніше 11.02.2013 р.


Згідно з п. 120.1 ПКУ, за неподання або несвоєчасне подання платником податків податкової декларації передбачено відповідальність у вигляді штрафу у розмірі 170 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ну а несвоєчасна сплата визначеного платником податку податкового зобов’язання (якщо за наслідками звітування була виявлена недоплата з ПДФО) тягне за собою сплату штрафу: 

— у разі затримки до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу; 

— у разі затримки більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу. 

Крім того, у разі несвоєчасної сплати ПФДО підприємець сплачує і пеню, яку потрібно розрахувати самостійно у порядку, встановленому ст. 129 ПКУ. 

Щодо повторності правопорушення, то ту слід відзначити таке.

Для класифікації повторності ключовими характеристиками є однотипність правопорушення та належність до одного і того самого податку.

В своєму листі від 10.05.2012 р. №13270/7/10-1117/1973 податківці говорять про те, що повторним порушенням, за яке передбачено штраф у розмірі 1020 гривень згідно з п. 120.1 ПКУ, буде несвоєчасне подання податкової декларації (розрахунку) платником податків незалежно від виду податку, за яке до такого платника протягом року вже було застосовано штраф за неподання (несвоєчасне подання) податкової декларації (розрахунку) та у період до одного року (до 365 або 366 днів - для високосного року) винесено податкове повідомлення-рішення. Таким чином, ст. 120 ПКУ не прив'язує термін "календарний рік" до можливості застосування повторного штрафу.

Фактично для визначення повторності правопорушення відповідно до ч. 2 п. 120.1 ПКУ відлік 365 днів (для високосного року 366 днів) починається з дати винесення органом ДПС податкового повідомлення рішення (не дата сплати самого штрафу).

Припустимо, що штраф було накладено (тобто винесено органом ДПС податкове повідомлення-рішення) і сплачено в жовтні 2012 р. Виходячи з цього, якщо штраф на такого ФОП буде накладено до кінця жовтня 2013 р. за нездану декларацію за 2012 р., то штраф становитиме 1020 грн. Якщо ж штраф буде накладено після 01.11.2013, то його розмір становитиме 170 грн.

 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як оподаткувати оплату тренінгу та харчування для працівників?
    Підприємство оплатило контрагенту послуги з тренінгу для своїх працівників, а також вартість кави-брейків (без порцій) та обідів (15 порцій) і вечерь (15 порцій). Чи виникає у такій ситуації додаткове благо? Якщо так, то що саме буде додатковим благом і коли його слід оподаткувати?
    19.11.202451
  • Як оподаткувати ПДФО та ВЗ інфляційне збільшення суми боргу?
    Згідно з рішенням суду з банку на користь фізособи підлягає стягненню: проценти за договорами банківського вкладу; інфляційне збільшення суми боргу; три відсотки річних від простроченої суми боргу. Як ці суми оподатковуються ПДФО та ВЗ?
    12.11.2024186
  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20241 4864
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202423
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202436