• Посилання скопійовано

ПСП при заочному навчанні

Працівниця публічного акціонерного товариства поступила на заочне навчання у вищий навчальний заклад. Чи має вона право на підвищену податкову соціальну пільгу 860,25 грн згідно з пп. "г" пп. 169.1.3 ПКУ в 2013 р.?

Дійсно, пп. "г" пп. 169.1.3 ПКУ передбачено підвищений розмір податкової соціальної пільги в розмірі 150% базового розміру (860,25 грн в 2013 р.) для студентів. А студентами, згідно з чинним законовством є особи, які навчаються у вищих навчальних закладах.

Але на практиці реалізувати своє право на таку пільгу не так просто. Спричинено це тим, що, згідно з пп. 169.2.2 ПКУ для того, щоб скористатися податковою соціальною пільгою, працівник має подати роботодавцю (за одним місцем роботи) відповідну заяву із зазначенням норми ПКУ, яка дає право на пільгу того розміру, на який претендує працівник. До заяви слід додати документи, які підтверджують право на податкову соціальну пільгу підвищеного розміру. Перелік таких документів встановлено постановою КМУ від 29.12.2010 р. №1227. Але в ній про студентів не згадано. Тож, законодавчо питання з оформленням такої пільги не врегульоване.


Тому для підтвердження права на підвищену податкову соціальну пільгу працівниці доведеться діяти в порядку, зазначеному в розясненні, наданому в ЄБПЗ (підкатегорія 160.09.02). В ній податківці нагадують, що право на пільгу, встановлену   пп. "г" пп. 169.1.3 ПКУ, має працюючий (а отже, той хто отримує зарплату) студент, який не отримує стипендію з бюджету. Таке обмеження дійсно прямо встановлене пп. 169.2.3 ПКУ. Отже, як радять податківці, для того щоб підтвердити своє право на підвишену податкову соцальну пільгу, працівник, крім заяви на її застосування, має подати працедавцю довідку з вищого навчального закладу про те, що він там навчається та не одержує стипендію з бюджету.

Але обережному працедавцю-податковому агенту автор радив би звернутися до своєї ДПС і отримати з цього приводу відповідну ствердну індивідуальну консультацію в письмовій або електронній формі, яка б згідно зі ст. 53 ПКУ захистила б його при податковій перевірці. Адже поради, надані податківцями в ЄБПЗ, статусу узагальнюючої податкової консультації не мають, а тому можуть розглядатися платниками податків тільки як рекомендації та точка зору ДПСУ. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як оподаткувати оплату тренінгу та харчування для працівників?
    Підприємство оплатило контрагенту послуги з тренінгу для своїх працівників, а також вартість кави-брейків (без порцій) та обідів (15 порцій) і вечерь (15 порцій). Чи виникає у такій ситуації додаткове благо? Якщо так, то що саме буде додатковим благом і коли його слід оподаткувати?
    19.11.202455
  • Як оподаткувати ПДФО та ВЗ інфляційне збільшення суми боргу?
    Згідно з рішенням суду з банку на користь фізособи підлягає стягненню: проценти за договорами банківського вкладу; інфляційне збільшення суми боргу; три відсотки річних від простроченої суми боргу. Як ці суми оподатковуються ПДФО та ВЗ?
    12.11.2024188
  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20241 4994
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202423
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202436