• Посилання скопійовано

ПСП при заочному навчанні

Працівниця публічного акціонерного товариства поступила на заочне навчання у вищий навчальний заклад. Чи має вона право на підвищену податкову соціальну пільгу 860,25 грн згідно з пп. "г" пп. 169.1.3 ПКУ в 2013 р.?

Дійсно, пп. "г" пп. 169.1.3 ПКУ передбачено підвищений розмір податкової соціальної пільги в розмірі 150% базового розміру (860,25 грн в 2013 р.) для студентів. А студентами, згідно з чинним законовством є особи, які навчаються у вищих навчальних закладах.

Але на практиці реалізувати своє право на таку пільгу не так просто. Спричинено це тим, що, згідно з пп. 169.2.2 ПКУ для того, щоб скористатися податковою соціальною пільгою, працівник має подати роботодавцю (за одним місцем роботи) відповідну заяву із зазначенням норми ПКУ, яка дає право на пільгу того розміру, на який претендує працівник. До заяви слід додати документи, які підтверджують право на податкову соціальну пільгу підвищеного розміру. Перелік таких документів встановлено постановою КМУ від 29.12.2010 р. №1227. Але в ній про студентів не згадано. Тож, законодавчо питання з оформленням такої пільги не врегульоване.


Тому для підтвердження права на підвищену податкову соціальну пільгу працівниці доведеться діяти в порядку, зазначеному в розясненні, наданому в ЄБПЗ (підкатегорія 160.09.02). В ній податківці нагадують, що право на пільгу, встановлену   пп. "г" пп. 169.1.3 ПКУ, має працюючий (а отже, той хто отримує зарплату) студент, який не отримує стипендію з бюджету. Таке обмеження дійсно прямо встановлене пп. 169.2.3 ПКУ. Отже, як радять податківці, для того щоб підтвердити своє право на підвишену податкову соцальну пільгу, працівник, крім заяви на її застосування, має подати працедавцю довідку з вищого навчального закладу про те, що він там навчається та не одержує стипендію з бюджету.

Але обережному працедавцю-податковому агенту автор радив би звернутися до своєї ДПС і отримати з цього приводу відповідну ствердну індивідуальну консультацію в письмовій або електронній формі, яка б згідно зі ст. 53 ПКУ захистила б його при податковій перевірці. Адже поради, надані податківцями в ЄБПЗ, статусу узагальнюючої податкової консультації не мають, а тому можуть розглядатися платниками податків тільки як рекомендації та точка зору ДПСУ. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»