«Вісник. Офіційно про податки»
Для отримання ПСП платник податку подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування ПСП, до якої додаються відповідні підтвердні документи (пп. 169.2.2 ПКУ).
ПСП починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня (місяця) отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право.
При цьому згідно з пп. 169.4.3 ПКУ роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування незалежно від того, чи має платник податку право на застосування ПСП.
Таким чином, якщо податковим агентом проведено перерахунок ПДФО у вигляді заробітної плати із застосуванням ПСП і до повернення підлягають суми податку за січень — травень 2018 р., то у формі №1ДФ такий результат відображається у сукупності одним рядком за ознакою доходу «101» у тому кварталі, у якому такий перерахунок (повернення) здійснюється. У зазначеному випадку — в II кварталі.
При цьому у разі якщо результат перерахунку ПДФО буде від’ємним, то допускається заповнення показника зі знаком «–».