• Посилання скопійовано

ФОП змінює систему оподаткування. У який строк йому слід подавати декларацію про доходи?

Які терміни подачі Декларації про майновий стан і доходи ФОП при зміні системи оподаткування?

Відповідно до п. 177.5 та 177.11 ПКУ ФОП на загальній системі оподаткування подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені пп. 49.18.5 ПКУ.  Тобто,  протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (не пізніше 9 лютого).

ФОП, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку або перейшли зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, у якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на загальну систему оподаткування (пп. 177.5.2 ПКУ).

Тобто, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (пп. 49.18.2 ПКУ).

Остаточний розрахунок ПДФО за звітний податковий рік здійснюється ФОП самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на підставі документального підтвердження факту його сплати. Надмірно сплачені суми податку (авансових платежів) підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку або поверненню платнику податку в порядку, передбаченому ст. 43 ПКУ (пп. 177.5.3 ПКУ).

Оподаткування доходів, отриманих ФОП, який обрав іншу систему оподаткування доходів від провадження господарської діяльності, здійснюється за правилами, встановленими ПКУ (п. 177.9 ПКУ).

Положеннями п. 294.1 ПКУ передбачено, що податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої, другої та четвертої груп є календарний рік.

Для суб'єктів господарювання, які перейшли на сплату єдиного податку зі сплати інших податків і зборів, встановлених ПКУ, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, що настає за наступним податковим (звітним) кварталом, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку, і закінчується останнім календарним днем останнього місяця такого періоду (п. 294.3 ПКУ).

Для зареєстрованих в установленому порядку ФОП, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку (абз. 1 п.  294.4 ПКУ).

Враховуючи викладене вище, подання звітності у різних ситуаціях наведемо у таблиці.

 

Період

Перебування на системі оподаткування

Перехід на іншу систему оподаткування

Період, за який  подається звітність

Термін подання звітності

Перехід із загальної системи оподаткування на спрощену

І-ІІ квартал

загальна

За ІІ квартал[1]

та за рік

до 9 серпня;

до 9 лютого року, наступного за звітним

ІІІ квартал

спрощена (2 група)

За ІІІ квартал та за рік

до 9 листопада;

до 9 лютого року, наступного за звітним

Перехід зі спрощеної системи оподаткування на загальну

І-ІІ квартал

спрощена (2 група)

За І-ІІ квартал та за рік

до 9 серпня;

до 9 лютого року, наступного за звітним

ІІІ квартал

загальна

За ІІІ квартал та за рік

до 9 листопада;

до 9 лютого року, наступного за звітним

Новостворений ФОП у червні з з 01 липня обрав спрощену систему оподаткування

ІІ квартал

Новостворений ФОП у червні

ІІІ квартал

з 01.07 – спрощена (2 група)

За рік

до 9 лютого року, наступного за звітним



[1] На поданні квартальної декларації в цьому випадку наполягають податківці у ЗІР підкатегорії 132.05, у відповіді на питання «Яким чином сплачує військовий збір ФОП, яка в І кварталі поточного року перебувала на загальній системі оподаткування, а з ІІ кварталу – на спрощеній системі оподаткування?»

Докладніше про порядок заповнення податкової декларації платника єдиного податку - фізсоби – підприємця читайте тут>>

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як оподаткувати оплату тренінгу та харчування для працівників?
    Підприємство оплатило контрагенту послуги з тренінгу для своїх працівників, а також вартість кави-брейків (без порцій) та обідів (15 порцій) і вечерь (15 порцій). Чи виникає у такій ситуації додаткове благо? Якщо так, то що саме буде додатковим благом і коли його слід оподаткувати?
    19.11.202457
  • Як оподаткувати ПДФО та ВЗ інфляційне збільшення суми боргу?
    Згідно з рішенням суду з банку на користь фізособи підлягає стягненню: проценти за договорами банківського вкладу; інфляційне збільшення суми боргу; три відсотки річних від простроченої суми боргу. Як ці суми оподатковуються ПДФО та ВЗ?
    12.11.2024189
  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20241 5004
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202423
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202436