Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Відрядження працівника на особистому авто: як уникнути ПДФО?

Як компенсувати працівнику кошти на пальне при відправленні його у відрядження на особистому авто? Чи буде така компенсація оподатковуватись ПДФО та військовим збором?

У своєму листі від 13.01.2016 р. №25/14/06-30-17-01-42 податківці зазначали, що сума відшкодування платнику податку вартості пального, використаного під час перебування у відрядженні на власному автомобілі, включається до загального оподатковуваного доходу та оподатковується на загальних підставах (тобто ПДФО за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%)

Однак, паливо, що придбане за підзвітні кошти, оприбутковане на баланс підприємства та списане відповідно до підтверджуючих документів на відрядження працівника на його власному автомобілі, не є об’єктом оподаткування ПДФО, військовим збором та ЄСВ.

Отже, щоб уникнути оподаткування суми компенсації підприємство повинно укласти з працівником документ про використання його автомобіля у своїй діяльності, а вже потім списати придбане працівником паливо.

Оформити використання автомобіля працівника на потреби підприємства можна так:

  • договором оренди (в даному випадку вартість оренди буде об’єктом оподаткування ПДФО та ВЗ);
  •  договором позички (безоплатного користування).

Окрім цього, перед відрядженням необхідно скласти акт приймання такого автомобіля в оренду чи позичку, а при поверненні - скласти акт його передачі працівнику. До того ж, зважаючи на позицію податківців, варто оформити доручення працівнику на придбання ПММ (наприклад у наказі на відрядження), про придбання яких він зазначить у авансовому звіті з відповідними підтверджувальними фіскальними документами (чеками).

Подальше списання пального підприємство здійснюється на підставі первинних документів (акта списання). Окрім цього, працівнику варто заповнити подорожній лист для підтвердження зв’язку використання такого палива з господарською діяльністю підприємства. Про подорожній лист ми писали тут>> 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Автотранспорт , Відрядження , ПДФО , Військовий збір , Пальне

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі