• Посилання скопійовано

"Єдинник" здає в оренду нерухомість: що з податком на неї?

Юрособа – платник ЄП ІІІ групи з основним КВЕДом 68.20 та другим КВЕДом 17.21, має у власності приміщення виробничого цеху, яке здається в оренду виробничому підприємству. Чи повинна юрособа-орендодавець сплачувати податок на нерухомість за це приміщення?

Запитання:

Підприємство - платник єдиного податку за ставкою 3%, платник ПДВ. На балансі підприємства є майновий комплекс, частину якого, а саме нежитлове приміщення виробничого цеху поліграфічної та видавничої продукції виробничо-складського комплексу (частина складає 97/100), здається в оренду виробничому підприємству, яке виробляє тару з картону. Згідно з довідкою статистики, основний КВЕД підприємства 68.20 – надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, другий КВЕД 17.21 – виробництво гофрованого паперу та картону, паперової та картонної тари. На теперішній час підприємство  не займається виробництвом, а тільки здає у оренду майновий комплекс, у якому веде виробництво орендар. Чи повинно це підприємство нараховувати та сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

 

Відповідь:

Відповідно до п. 297.1 ПКУ юрособи – платники єдиного податку за ставкою 3% звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків і зборів:

  • податку на прибуток підприємств;
  • податку на майно (але лише у частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку І - ІІІ груп для провадження госпдіяльності;
  • рентної плати за спеціальне використання води платниками єдиного податку ІV групи.

Таким чином, юрособи – платники єдиного податку за ставкою 3%  звільнені лише від земельного податку за земельні ділянки, що використовуються ними для провадження госпдіяльності. Усі інші податки, включаючи податок на майно, відмінне від земельної ділянки, сплачуються на загальних підставах (п. 297.2 ПКУ).

Отже, за умовами запитання юрособа – платник ЄП повинна сплачувати податок на нерухомість відповідно до ст. 266 ПКУ, з урахуванням пп. 266.2.2 ПКУ та пільг, передбачених п. 266.4 ПКУ.

Зокрема, пп. "є" пп. 266.2.2 ПКУ передбачено, що не є об'єктом оподаткування будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств. Щодо останнього є лист ДФС у Київській області від 01.04.2016 р. №762/10/10-36-17-01, де податківці зазначають, що "у разі, якщо промислова будівля належить не промисловому підприємству, то у такому випадку будівля є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та податок повинен нараховуватись та сплачуватись на загальних підставах, відповідно до норм чинного законодавства".

На нашу думку, якщо підприємство здає виробничу будівлю в оренду та не займається промисловим виробництвом,  то воно не є промисловим підприємством  та не може скористатися нормами пп. "є" пп. 266.2.2 ПКУ. Таким чином, підприємство на єдиному податку повинно сплачувати податок на нерухомість на загальних підставах.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    Сьогодні 16:085
  • Продаємо ТЗ спеціалізованого призначення: коли визнаємо дохід та як оподатковуємо?
    Фізособа уклала з юрособою простий письмовий договір купівлі-продажу ТЗ – спеціалізованого напівпричепу у грудні 2021 р. Оплату отримано у грудні 2021 р. Переоформлення ТЗ – у серпні 2022 р. Податковим агентом є юрособа. Податки утримано та сплачено в меншому обсязі, ніж було потрібно. Доходом якого року є отримані кошти за напівпричеп? Чи потрібно фізособі доплачувати податки самостійно чи повернути кошти? Якщо фізособа планує продати протягом року декілька вантажних автомобілів та напівпричепів, як оподатковувати такий продаж?
    Сьогодні 14:238
  • Оподаткування доходу фізособи, яка змінила податкове резидентство
    Фізособа - громадянин України є власником корпоративного інвестиційного фонду. Як зміниться оподаткування доходів цієї фізособи при зміні податкового резидентства (громадянство України зберігається)?
    26.04.202423
  • Безвідсоткова поворотна фінансова допомога: оподаткування при її поверненні фізособі
    Працівник підприємства надає безвідсоткову поворотну фінансову допомогу приватному підприємству. Кошти зараховано 10.04.2024 р. Договір діє до 10.05.2025 р. Повернення може бути достроковим. Підприємство-отримувач є платником податку на прибуток. Які нюанси оподаткування?
    24.04.20241 881
  • Податок на доходи нерезидента з транспортно-експедиторських послуг
    ТОВ виплачує доходи експедитору - нерезиденту за договором транспортної експедиції. В акті наданих послуг окремо зазначені послуги з морського, тентового перевезення, розвантаження, оформлення документів тощо, які експедитор оплачує третім залученим особам, і окремо вартість послуг експедиторського обслуговування. Чи оподатковуються такі доходи за актом податком на доходи нерезидентів?
    24.04.202429