Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Нюанси оподаткування поворотної фінансової допомоги за 2017 рік

У кінці 2017 року засновник ТОВ вносить поворотну фіндопомогу. Попередній договір на поворотну фіндопомогу закінчується 12.12.2017 року. Чи буде розмір нової фіндопомоги включатись до оподатковуваного доходу за 2017 рік? Чи правомірно скласти новий договір на таку допомогу?

Якщо ТОВ є платником податку на прибуток, то отримання та повернення фінансової допомоги не впливає на величину прибутку для цілей оподаткування.

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ  об’єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

Отримання поворотної фіндопомоги від засновника відображається в обліку записом: Дт 301, 311 Кт 685, її повернення – зворотнім записом Дт 685 Кт 301, 311. На фінансовий результат ці записи жодним чином не впливають. Коригувань фінрезультату для випадків отримання чи повернення фіндопомоги нормами ПКУ не передбачено.

Також не впливають на оподаткування фіндопомоги і факти складання нових  договорів. Головне, щоб за договором про надання фіндопомоги не сплив строк позовної давності.

Позовна давність регулюється главою 19 ЦКУ. Якщо сума отриманої фіндопомоги не буде повернута, та за договором про надання поворотної фіндопомоги спливе строк позовної давності, то у звітному періоді, на який припадає закінчення строку позовної давності, слід буде списати кредиторську заборгованість з повернення фіндопомоги та визнати дохід відповідно до п. 5 П(С)БО 15: «дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов'язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена».

Таке списання  відображатиметься записом Дт 685 Кт 717, і тільки тоді сума фіндопомоги збільшить фінрезультат  записами Дт 717 Кт 791, Дт 791 Кт 441.  Відповідно, у цьому періоді сума фіндопомоги і буде включена до фінрезультату з метою оподаткування.

Якщо ТОВ є платником єдиного податку, то відповідно до пп. 3 п. 292.11 ПКУ не включаються до доходу суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання. Якщо засновник надав фіндопомогу у грудні 2017 р., то повернути її слід у грудні 2018 р., щоб не включати до доходу з метою оподаткування єдиним податком. Укладання нового договору не впливає на оподаткування фактично отриманих та повернутих сум фіндопомоги.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Єдиний податок , Податок на прибуток , Облік , Фінансова допомога

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі