• Посилання скопійовано

Нюанси оподаткування поворотної фінансової допомоги за 2017 рік

У кінці 2017 року засновник ТОВ вносить поворотну фіндопомогу. Попередній договір на поворотну фіндопомогу закінчується 12.12.2017 року. Чи буде розмір нової фіндопомоги включатись до оподатковуваного доходу за 2017 рік? Чи правомірно скласти новий договір на таку допомогу?

Якщо ТОВ є платником податку на прибуток, то отримання та повернення фінансової допомоги не впливає на величину прибутку для цілей оподаткування.

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ  об’єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

Отримання поворотної фіндопомоги від засновника відображається в обліку записом: Дт 301, 311 Кт 685, її повернення – зворотнім записом Дт 685 Кт 301, 311. На фінансовий результат ці записи жодним чином не впливають. Коригувань фінрезультату для випадків отримання чи повернення фіндопомоги нормами ПКУ не передбачено.

Також не впливають на оподаткування фіндопомоги і факти складання нових  договорів. Головне, щоб за договором про надання фіндопомоги не сплив строк позовної давності.

Позовна давність регулюється главою 19 ЦКУ. Якщо сума отриманої фіндопомоги не буде повернута, та за договором про надання поворотної фіндопомоги спливе строк позовної давності, то у звітному періоді, на який припадає закінчення строку позовної давності, слід буде списати кредиторську заборгованість з повернення фіндопомоги та визнати дохід відповідно до п. 5 П(С)БО 15: «дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов'язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена».

Таке списання  відображатиметься записом Дт 685 Кт 717, і тільки тоді сума фіндопомоги збільшить фінрезультат  записами Дт 717 Кт 791, Дт 791 Кт 441.  Відповідно, у цьому періоді сума фіндопомоги і буде включена до фінрезультату з метою оподаткування.

Якщо ТОВ є платником єдиного податку, то відповідно до пп. 3 п. 292.11 ПКУ не включаються до доходу суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання. Якщо засновник надав фіндопомогу у грудні 2017 р., то повернути її слід у грудні 2018 р., щоб не включати до доходу з метою оподаткування єдиним податком. Укладання нового договору не впливає на оподаткування фактично отриманих та повернутих сум фіндопомоги.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.202412
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.202416
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    02.05.202420
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.202419
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202430