• Посилання скопійовано

Нюанси оподаткування нерухомості та земельної ділянки

Засновниками (фізособи) як внесок до статутного фонду юрособи (неплатника ПДВ) внесено нежитлове приміщення. Право власності перейшло до юрособи 07.08.2017 р. Чи є в даному випадку така юрособа платником податку на нерухомість? Який порядок нарахування та сплату даного податку? Чи звільняється така юрособа від податку на землю?

Відповідно до пп. 266.1.1 ПКУ платниками податку на нерухоме майно (відмінне від земельної ділянки) є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. Однак, у пп. 266.2.2 ПКУ наведено перелік нерухомості, що не є об’єктом оподаткування даним податком. Зокрема не є об’єктом будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств. 

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому виникло право власності (Головне управління ДФС у Черкаській області).

При цьому податок сплачується авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Щодо податку на землю, ДФС у листі від 28.10.2015 р. №22797/6/99-99-15-03-02-15, зазначали при переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку. Отже, якщо фактичного переходу права власності на таку земельну ділянку не було, то і обов’язку сплачувати даний податок не має.

Отже, на нашу думку, до моменту оформлення і державної реєстрації права власності або користування земельною ділянкою на себе, юрособа, новий власник нерухомого майна не є платником плати за землю, а от сплачувати податок на нерухомість доведеться з місяця в якому до такої юрособи перейшло право власності на нерухомість.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»