Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Сплата транспортного податку юрособою: нюанси звітності та бухобліку

Як юрособі потрібно сплачувати транспортний податок в розмірі 25000,00 грн? Яку звітність і куди потрібно подати підприємству? Як відобразити в бухобліку цей податок?

Згідно з пп. 267.2.1 ПКУ об'єктом оподаткування  транспортним податком є легкові автомобілі з одночасною відповідністю наступних критеріїв:

  • з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно);
  • середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (у 2017 році це 1200000 грн).

З 2017 р. до уваги не братимуться тип двигуна, тип коробки передач та пробіг легкового автомобіля, як це було раніше.

Середньоринкова вартість визначається Мінекономрозвитку за методикою, затвердженою Постановою КМУ від 18.02.2016 р. №66, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального. 

Розрахунок середньоринкової вартості легкових автомобілів можна перевірити також на офіційному сайті. Також на сайті розміщено перелік легкових автомобілей, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2017 році. Тому перед тим, як приймати рішення про сплату податку потрібно перевірити, чи відноситься придбаний легковик до об’єктів оподаткування. 

Якщо зазначені критерії легкового автомобіля відповідають критеріям пп. 267.2.1 ПКУ, тільки тоді підприємство є платником транспортного податку.

Звітний період дорівнює календарному року, а ставка податку відповідно до пп. 267.4 ПКУ встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 грн за кожен легковий автомобіль.

Зверніть увагу, на норму пп. 267.6.6 ПКУ, за об'єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юрособою подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується відповідно до пп. 267.6.5 ПКУ починаючи з місяця, в якому виникло право власності на легковик.

Форма декларації з транспортного податку затверджена наказом Мінфіну від 10.04.2015 р. №415. Підприємство, яке вперше подає декларацію за новопридбаний легковий автомобіль у полі "Тип декларації" зазначає "Звітна". Подається декларація за місцем реєстрації транспортних засобів. 

У рядку 2 шапки декларації потрібно вказати звітний (податковий) період, в даному разі номер місяця (арабськими цифрами) придбаного транспортного засобу протягом року.

Числові показники заповнюються в гривнях - з двома десятковими знаками. У графі 7 зазначається кількість місяців володіння транспортним засобом. А далі показники у колонках 8 - 12 розраховуються з календарного місяця, в якому починає діяти податковий обов'язок платника.

Згідно з пп. 267.7.1 та 267.8.1 ПКУ податок сплачується за місцем реєстрації легковика та авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Наприклад, легковий атомобіль придбано у серпні 2017 р., вперше податок потрібно сплатити до 30.10.2017 р. і пропорційна сума за ІІІ квартал, враховуючи перший місяць набуття права власності буде: (25000/12) * 2 = 4166,67 грн, а за IV квартал слід сплатити 6250,00 грн.

Потрібно врахувати, що у декларації заокруглення суми нарахованого податку за базові податкові (звітні) квартали року, крім суми за останній базовий податковий (звітний) квартал року, здійснюється за загальними правилами заокруглення. Сума транспортного податку за останній базовий податковий (звітний) квартал року визначається як різниця річної суми транспортного податку і суми транспортного податку за базові (звітні) квартали року, крім останнього. Відповідно будуть заповненні наступні графи рядків 1 та 6 декларації:

  • графа 8 — 10416,67, графа 11 — 4166,67 та графа 12 — 6250,00. 

Згідно з п. 18 ПСБО 16 податки, збори та інші передбачені законодавством обов'язкові платежі (крім податків, зборів та обов'язкових платежів, що включаються до виробничої собівартості продукції, робіт, послуг) є адміністративними витратами підприємства,  крім податків, зборів та обов'язкових платежів, що включаються до виробничої собівартості продукції, робіт, послуг (для випадку, якщо легковий автомобіль використовується у загальновиробничих цілях і всі витрати на його утримання включаються до собівартості). Датою визнання витрат буде період нарахування транспортного податку.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олена Водоп`янова
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Автотранспорт , Звітність , Облік , Транспортний податок

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі