• Посилання скопійовано

Сплата транспортного податку юрособою: нюанси звітності та бухобліку

Як юрособі потрібно сплачувати транспортний податок в розмірі 25000,00 грн? Яку звітність і куди потрібно подати підприємству? Як відобразити в бухобліку цей податок?

Згідно з пп. 267.2.1 ПКУ об'єктом оподаткування  транспортним податком є легкові автомобілі з одночасною відповідністю наступних критеріїв:

  • з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно);
  • середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (у 2017 році це 1200000 грн).

З 2017 р. до уваги не братимуться тип двигуна, тип коробки передач та пробіг легкового автомобіля, як це було раніше.

Середньоринкова вартість визначається Мінекономрозвитку за методикою, затвердженою Постановою КМУ від 18.02.2016 р. №66, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального. 

Розрахунок середньоринкової вартості легкових автомобілів можна перевірити також на офіційному сайті. Також на сайті розміщено перелік легкових автомобілей, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2017 році. Тому перед тим, як приймати рішення про сплату податку потрібно перевірити, чи відноситься придбаний легковик до об’єктів оподаткування. 

Якщо зазначені критерії легкового автомобіля відповідають критеріям пп. 267.2.1 ПКУ, тільки тоді підприємство є платником транспортного податку.

Звітний період дорівнює календарному року, а ставка податку відповідно до пп. 267.4 ПКУ встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 грн за кожен легковий автомобіль.

Зверніть увагу, на норму пп. 267.6.6 ПКУ, за об'єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юрособою подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується відповідно до пп. 267.6.5 ПКУ починаючи з місяця, в якому виникло право власності на легковик.

Форма декларації з транспортного податку затверджена наказом Мінфіну від 10.04.2015 р. №415. Підприємство, яке вперше подає декларацію за новопридбаний легковий автомобіль у полі "Тип декларації" зазначає "Звітна". Подається декларація за місцем реєстрації транспортних засобів. 

У рядку 2 шапки декларації потрібно вказати звітний (податковий) період, в даному разі номер місяця (арабськими цифрами) придбаного транспортного засобу протягом року.

Числові показники заповнюються в гривнях - з двома десятковими знаками. У графі 7 зазначається кількість місяців володіння транспортним засобом. А далі показники у колонках 8 - 12 розраховуються з календарного місяця, в якому починає діяти податковий обов'язок платника.

Згідно з пп. 267.7.1 та 267.8.1 ПКУ податок сплачується за місцем реєстрації легковика та авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Наприклад, легковий атомобіль придбано у серпні 2017 р., вперше податок потрібно сплатити до 30.10.2017 р. і пропорційна сума за ІІІ квартал, враховуючи перший місяць набуття права власності буде: (25000/12) * 2 = 4166,67 грн, а за IV квартал слід сплатити 6250,00 грн.

Потрібно врахувати, що у декларації заокруглення суми нарахованого податку за базові податкові (звітні) квартали року, крім суми за останній базовий податковий (звітний) квартал року, здійснюється за загальними правилами заокруглення. Сума транспортного податку за останній базовий податковий (звітний) квартал року визначається як різниця річної суми транспортного податку і суми транспортного податку за базові (звітні) квартали року, крім останнього. Відповідно будуть заповненні наступні графи рядків 1 та 6 декларації:

  • графа 8 — 10416,67, графа 11 — 4166,67 та графа 12 — 6250,00. 

Згідно з п. 18 ПСБО 16 податки, збори та інші передбачені законодавством обов'язкові платежі (крім податків, зборів та обов'язкових платежів, що включаються до виробничої собівартості продукції, робіт, послуг) є адміністративними витратами підприємства,  крім податків, зборів та обов'язкових платежів, що включаються до виробничої собівартості продукції, робіт, послуг (для випадку, якщо легковий автомобіль використовується у загальновиробничих цілях і всі витрати на його утримання включаються до собівартості). Датою визнання витрат буде період нарахування транспортного податку.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.202410
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.202415
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    02.05.202416
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.202419
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202428