Нагадаємо, що дійсно з 01.01.2017 року набрав чинності новий Порядок (Наказ Мінагрополітики від 25.11.2016 року №489) нормативно-грошової оцінки землі, яким прийнята нова формула розрахунку з врахуванням додаткових (нових) коефіцієнтів, значення яких наведені у додатках до цього нового Порядку.
Водночас, органи місцевого самоврядування також внесли зміни до своїх рішень, яким була затверджена технічна документація з нормативної грошової оцінки земель відповідного населеного пункту, а саме йдеться про зміни локальних коефіцієнтів за місцезнаходження земельної ділянки в межах економіко-планувальної зони. Відповідні рішення про внесені зміни до технічної документації з нормативної грошової оцінки землі були опубліковані у офіційних виданнях.
Але тут є одна проблема — дата прийняття та опублікування таких рішень впливає на дату застосування таких локальних коефіцієнтів.
Відповідно до п. 271.2 ПКУ рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.
Таким чином, рішення сільської ради, прийняте 09.02.2017 р., щодо зміни технічної документації з нормативної грошової оцінки земель може застосовуватись лише з 01.01.2018 року. Відповідний підхід наведений також й у листі ДФСУ від 10.08.2016 р. №17361/6/99-99-12-02-03-15.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись