• Посилання скопійовано

Нова нормативна грошова оцінка — за рішенням сільської ради

Сільська рада 09.02.17 р. прийняла рішення про зміну ставки земельного податку. Нормативна грошова оцінка земель проведена, ставку збільшено. В рішенні не зазначено, з якої дати починають діяти нові ставки. З якої дати підприємство повинно застосовувати ставку, визначену рішенням сільради?

Нагадаємо, що дійсно з 01.01.2017 року набрав чинності новий Порядок (Наказ Мінагрополітики від 25.11.2016 року №489) нормативно-грошової оцінки землі, яким прийнята нова формула розрахунку з врахуванням додаткових (нових) коефіцієнтів, значення яких наведені у додатках до цього нового Порядку.

Водночас, органи місцевого самоврядування також внесли зміни до своїх рішень, яким була  затверджена технічна документація з нормативної грошової оцінки земель відповідного населеного пункту, а саме йдеться про зміни локальних коефіцієнтів за місцезнаходження земельної ділянки в межах економіко-планувальної зони. Відповідні рішення про внесені зміни до технічної документації з нормативної грошової оцінки землі були опубліковані у офіційних виданнях. 

Але тут є одна проблема — дата прийняття та опублікування таких рішень впливає на дату застосування таких локальних коефіцієнтів.

Відповідно до п. 271.2 ПКУ  рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Таким чином, рішення сільської ради, прийняте 09.02.2017 р., щодо зміни технічної документації з нормативної грошової оцінки земель може застосовуватись лише з 01.01.2018 року. Відповідний підхід наведений також й у листі ДФСУ від 10.08.2016 р. №17361/6/99-99-12-02-03-15.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.20245
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.20249
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    02.05.202410
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.202417
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202428