• Посилання скопійовано

Податок на нерухомість та «єдинники» ІІІ групи: нюанси оподаткування

Чи оподатковуються податком на нерухомість складські приміщення, столярний цех, механічні майстерні, гаражі, бомбосховище, які належать підприємству - платнику єдиного податку ІІІ групи (5%)?

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є складовою частиною податку на майно згідно з пп. 265.1.1 ПКУ.

Згідно з пп. 266.1.1 ПКУ платниками податку, зокрема, є юридичні особи, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Платники єдиного податку звільнені від податку на майно, але лише в частині земельного податку (пп. 2 п. 297.1 ПКУ). Отже, податок на нерухоме майно "єдинникам" слід сплачувати на загальних підставах.

За пп. 266.2.1 ПКУ об'єктом оподаткування, зокрема, є об'єкт нежитлової нерухомості, в тому числі його частка. Ті об’єкти нерухомості, які не є об'єктом оподаткування, зазначені в пп. 266.2.2 ПКУ. Зокрема, у пп. «є» пп. 266.2.2 ПКУ вказані «будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств». З приміщень, перелічених у запитанні, під цю пільгу підпадають складські приміщення, столярний цех та механічні майстерні. Гаражі та бомбосховище під пільгу не підпадають, тож вони оподатковуються на загальних підставах.

За загальними правилами, згідно з пп. 266.3.1 ПКУ, базою оподаткування є загальна площа об'єкта нежитлової нерухомості, в тому числі його часток. При цьому за пп. 266.3.3 ПКУ база оподаткування об'єктів нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об'єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт.

За пп. 266.5.1 ПКУ ставки податку для об'єктів, зокрема,  нежитлової нерухомості, що перебувають у власності юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Зверніть увагу: за пп. 266.7.5 ПКУ та п. 286.2 ПКУ, платники податку на нерухомість та земельного податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцерозташуванням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою - платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    Сьогодні 15:111
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    Сьогодні 13:277
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    Сьогодні 12:138
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.202417
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202428