Відповідно до пп. 266.7.5 ПКУ за загальним правилом платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. А от щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою - платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. В контексті запитання підприємство володіло об’єктом нерухомості менше місяця, а сплата цього податку за період, що становить менше місяця, не передбачена. Аналогічної думки дотримуються і податківці.
У ЗІР (під категорія 106.07) на запитання "Чи необхідно ЮО подавати декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, якщо об’єкт нерухомості було придбано і продано в межах одного місяця?" податківці пояснюють: "...якщо суб’єкт господарювання придбав та продав об’єкт нерухомості в межах одного місяця, то за наявності документального підтвердження, що засвідчує перехід прав власності від продавця до покупця (договір купівлі-продажу тощо), він звільняється від обов’язку сплати та подання податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки".
Щодо володіння нерухомістю фізособою, то за приписами пп. 266.7.2 ПКУ щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою - платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. Податківці надсилають фізособі податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності і саме з дати переходу права власності до фізособи, за даними податківців, фізособа матиме обов’язок сплачувати податок на нерухомість.
За приписами пп. 266.8.1 ПКУ у разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об'єкт оподаткування (в контексті запитання підприємство втратило обов’язок сплачувати податок на нерухомість щойно його отримавши – у квітні 2016 р.), а для нового власника - починаючи з місяця, в якому виникло право власності. Отже, за квітень 2016 р. податок на нерухомість має сплачувати фізособа, що набула право власності на об’єкт нерухомості.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити