Відповідно до ст. 269, 270 ПКУ платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об'єктом оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку визначеному статтею 58 ПКУ (п. 286.5 ПКУ)
Отже, якщо земельна ділянка оформлена на фізособу, саме вона має сплачувати земельний податок, проте декларацію така особа подавати не зобов’язана, а сплачує такий податок на підставі ППР.
Водночас, відповідно до пп. 14.1.147 ПКУ плата за землю - це обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Згідно зі ст. 177 ПКУ об'єктом оподаткування доходів, отриманих фізособою-підприємцем на загальній системі оподаткування від провадження своєї господарської діяльності, є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізособи-підприємця. При цьому до переліку таких витрат, зокрема, відносяться інші витрати, що пов'язані з веденням господарської діяльності, в тому числі, на нашу думку, на оплату земельного податку, якщо приміщення, на якому розташована земельна ділянка, здається підприємцем в оренду.
Але податківці висловлюють іншу думку з цього приводу. У листі ДФС від 21.04.2015 р. №3701/М/99-99-17-02-02-14 зазначено, що оскільки перелік всіх витрат не містить сплачених податків, зборів, крім ЄСВ, то суму сплаченого земельного податку не можна включати до витрат фізособи-підприємця на загальній системі.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись