• Посилання скопійовано

Якщо будівля належить до "будівель промисловості" та класу 1251, податок на нерухомість не справляється

Які документи є достатніми для віднесення нежитлових приміщень до «будівель промисловості», зокрема механоскладальних корпусів?

Запитання: Які документи є достатніми для віднесення нежитлових приміщень до «будівель промисловості», зокрема механоскладальних корпусів (коротка назва МСК -1, МСК -2, тощо)? Яким ознакам, критеріям повинна відповідати «будівля промисловості», зокрема механоскладальних корпусів (коротка назва МСК -1, МСК -2, тощо)? Чи нараховується податок на нерухоме майно щодо виробничих приміщень, які:

- тимчасово не використовуються для здійснення виробничої діяльності?

- передані в оренду?

Відповідь: Підпунктом «є» п.п. 266.2.2 ПКУ визначено перелік об’єктів нерухомості, які не є об’єктом оподаткування, до яких віднесено будівлі  промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств.

На сьогодні відсутній нормативно-правовий акт або порядок  стосовно класифікації нерухомості для цілей реалізації норм ПКУ щодо  податку на нерухоме майно. Водночас Державним комітетом України по стандартизації, метрології та сертифікації наказом від 17.08.2000 №507 затверджено і введено в дію Державного класифікатора будівель  та споруд ДК 018-2000 (далі – ДК 018-2000), призначений для використання органами центральної та місцевої виконавчої та законодавчої влади, фінансовими службами, органами статистики та всіма суб’єктами господарювання (юридичними та фізичними особами) України. Об’єктами класифікації в ДК 018-2000 є будівлі виробничого та невиробничого призначення та інженерні споруди різного функціонального призначення.


Згідно ДК 018-2000 до групи « Будівлі промислові та склади» (код 125) належить клас « Будівлі промисловості» (код 1251), який включає будівлі  промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств тощо.

Код об’єкта нерухомого майна згідно Державного класифікатора будівель  та споруд ДК 018-2000 зазначається  у документі про введення  його в експлуатацію. Отже, цей документ повинен  визначати, чи є така  будівля об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, чи ні.

Щодо нарахування податку на нерухоме майно щодо виробничих приміщень в період тимчасово їх невикористання для здійснення  виробничої діяльності або передачі в оренду слід зазначити наступне. Чинною редакцією ст. 266 ПКУ не передбачено виключень або спеціальної норми в цьому випадку. А, отже, на нашу думку, якщо відповідна будівля належить до будівль промисловості та класу 1251 згідно Державного класифікатора будівель  та споруд ДК 018-2000, то в будь-якому разі така будівля не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Податок на землю при зміні цільового призначення землі
    Підприємство змінило цільове призначення 3-х земельних ділянок (2 об'єднали, 1 окремо) з сільськогосподарського (для ведення особистого селянського господарства) на колективне житлове будівництво 24.09.2024 р. Чи потрібно подавати уточнюючу податкову декларацію? Як її правильно заповнити та чи передбачені штрафні санкції?
    19.11.202418
  • Чи потрібна ліцензія на оптову торгівлю пальним при зміні розпорядника акцизного складу?
    Буде проведена зміна розпорядника акцизного складу, на якому наявні залишки пального. Підприємство отримає оплату за передані залишки від нового розпорядника. Чи потрібна ліцензія на право оптової чи роздрібної торгівлі пальним при зміні власника акцизного складу?
    18.11.202481
  • Чи можна оплатити ліки для фізособи без оподаткування?
    Підприємство отримало запит на допомогу від особи, яка перебуває на лікуванні у військовому шпиталі. Придбали та передали цій особі ліки, які призначив лікар. Особа не є працівником підприємства та не є родичем працівника підприємства. Чи можно провести передачу ліків як благодійну неоподатковувану допомогу? Як відобразити це у звітності?
    15.11.202437
  • Подвійне оподаткування доходів фізособи у Великобританії та в Україні
    Українка тимчасово проживає як біженець у Великобританії. В Україні зареєстрована ФОПом на ІІ групі ЄП, надає онлайн-консультації в Україні, послуги психолога (інші медичні послуги), отримуючи оплату на підприємницький рахунок. Планує зареєструватися ФОПом у Великобританії. Чи можна уникнути подвійного оподаткування доходів?
    14.11.202437
  • Чи сплачувати екологічний податок за зберігання макулатури?
    Підприємство закуповує відходи (макулатуру), обліковує на рахунку 281, оброблює ці відходи і перепродає. Має дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів. Чи потрібно сплачувати екологічний податок?
    14.11.202423